דף הבית » בעיות ביחסים » מהי משמורת משותפת והאם היא מתאימה לכולם?
משמורת משותפת

מהי משמורת משותפת והאם היא מתאימה לכולם?

בכל הליך של גירושין יש התייחסות רבה לילדים המשותפים, אם ישנם. כאשר טובת הילדים עומדת מול עיניהם של שני ההורים, ושניהם רוצים בכל מאודם למנוע מהם נזקים עכשוויים ועתידיים, ולהעניק להם ילדות טובה ויציבה למרות הגירושין. אמנם אין דומה ילד להורים נשואים באושר לילד להורים גרושים. אבל באותה מידה אפשר לומר שאין דומה ילד שגדל ברשות אחד ההורים שלו, לילד שגדל במשמורת משותפת. המשמורת המשותפת בהחלט מקלה במידת מה על הקושי, ושומרת על המסגרת המשפחתית הטבעית והבריאה בה הילד מכיר באותה רמה אב וגם אם. ומנהל מערכת יחסים תקינה עם כל אחד מההורים שלו.


מהי משמורת משותפת?

משמורת משותפת במהותה משאירה את הילד בחזקת שני ההורים. היא מאפשרת לשני ההורים לגדל את הילד בצורה שווה. וזה אומר שהילד יגדל חלק מהזמן בבית אמו ובחלק מהזמן בבית אביו. כל אחד מהם אחראי על הילד במידה שווה, והם מקבלים יחד החלטות באשר לחינוך הילד ולעתיד שלו. כמובן שנדרש שיתוף פעולה ורצון אמתי על ידי שני הצדדים כדי לאפשר משמורת ילדים משותפת. אמנם זו הדרך הטובה והמומלצת ביותר, אבל לא בכל מקרה מצליחים להשיג אותה.


מה דורשת משמורת משותפת?

משמורת משותפת תוכל לצאת אל הפועל רק בתנאי ששני ההורים ממשיכים לגור באותו אזור. כך שהילדים יוכלו להגיע בזמן קצר מבית האב לבית האם. כמו כן היא מחייבת את שני ההורים לשמור על קשר תקין שיאפשר להם לנהל שיחות ולקבל החלטות בדבר עתידו של הילד. הם צריכים לשתף פעולה ביניהם ועם הצוות בבית הספר, כדי לגדל את הילד בצורה נעימה ככל האפשר ולשמור על קו אחיד ודרך חינוכית זהה. תוכלו לקבל על כך עוד מידע גם באתר של עו"ד יונית גזל.


למי היא מתאימה?

משמורת משותפת תוכל להתאים רק להורים שיכולים להמשיך לגור במרחק סביר. כמו כן על ההורים להיות כשירים לשתף פעולה ולהתאים לגדל את הילד. בית האב כמו גם בית האם צריכים לאפשר לילד אורח חיים מתאים ונוח, מה שכולל כמובן ארוחות ולינה. הם חייבים לחנך את הילד באותה דרך כדי לספק לו חיים יציבים.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

האם כתובה באמת מסמך שחובה לקיימו בתהליך הגירושים?

האם כתובה באמת מסמך שחובה לקיימו בתהליך הגירושים?

מתי את, כאישה גרושה במסגרת הליך גירושין אמורה לקבל את כתובתך? איך תובעים כתובה? תחילה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *