דף הבית » בעיות ביחסים » האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?
האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

מערכת הרבייה והמין היא מערכת מורכבת ועדינה כדי להגן עליה היא פנים-גופית והגישה אליה מסועפת. נזקים, פגיעות, מחלות ודלקות יכולים להתפתח בה בקלות וגם לטראומות נפשיות יכולות להיות השפעה קלינית על המערכת כולה. וסטיבוליטיס הוא אחד מהמצבים מעוררי הכאב אבל ניתנים לטיפול. 

דלקת מבוא העריה 

זהו השם העברי של וסטיבוליטיס והא מתאר את מיקום הכאב. בפתח הנרתיק נמצאים עצבים רבים וכשאישה סובלת מוסטיבוליטיס הם מגורים במיוחד וכל ניסיון של חדירה לנרתיק, במהלך קיום יחסי מין או החדרת טמפון, מלווה בכאבים עצומים וצריבה חזקה. גם ישיבה ממושכת על מושב צר כמו רכיבה על אופניים יכולה לעורר תגובה של וסטיבוליטיס. הכאב יכול להיות ממושך והסובלת מוסטיבוליטיס עלולה לחוש חוסר אונים, פחד מקיום יחסי מין, דכאון ולעתים רק עצם המחשבה על מגע באזור הכואב והמתח יכולים לעורר את תחושת הכאב. 

ממה נגרם הוסטיבוליטיס ואיך מאבחנים

יש סיבות רבות שיכולות לגרום לדלקת מבוא העריה. נשים נמנעות לבדוק את הכאב מחשש ומבושה ועל ידי כך עלולות להחריף את הבעיה. טראומות מיניות יכולות להיות גם סיבה פסיכולוגית להיווצרות או החרפת הדלקת. אבחון הוסטיבוליטיס מתבצע בעזרת מומחה לגניקולוגיה יעקב בורנשטיין באמצעות לקיחת דגימה בעזרת מקלון צמר גפן מאזור הנרתיק. 

איך מטפלים בוסטיבוליטיס? 

במקרה חריף של הבעיה אפשר להיעזר בפתרון כירורגי שבו מסירים את הרקמה הכואבת מפתח הנרתיק, אך לפני הטיפול הזה יש כמה דרכים שאפשר לנסות לפתרון הבעיה. איברי הרבייה הנשיים יודעים לשמור על ניקיונם ומומלץ להימנע משימוש בסבונים וכימיקלים שמשבשים את האיזון הטבעי של חומציות הגוף, מומלץ ללבוש תחתונים רפויים מבדים נושמים ולא סינטטיים, שימוש במשחות מאלחשות בזמן קיום יחסי מין, הימנעות מהורמונים ובמקרים מסוימים טיפול נפשי.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

בהרבה מצבים פוסקים בתי משפט במדינת ישראל על אבי המשפחה דמי מזונות, אשר כמעט משתווים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *