דף הבית » בעיות ביחסים » קשיים בחיי הנישואים: כך תטפלו בהם ותשרדו כדי לספר על כך
הדרכת הורים

קשיים בחיי הנישואים: כך תטפלו בהם ותשרדו כדי לספר על כך

הרבה מאוד זוגות נשואים מתמודדים עם קשיים במהלך נישואיהם, בפרט אם מדובר בהורים שנולד להם ילד ראשון. אם גם אתם נמצאים במצב דומה, אל חשש, ישנן דרכים שונות כיצד להתמודד עם המצב ולהחזיר את הנישואים למסלולם.

כיצד אפשר להתגבר על קשיים בנישואים?

הדרכת הורים

כאמור, הרבה מאוד הורים לילד ראשון חווים קשיים אשר משפיעים על הנישואים שלהם. מקור הקשיים בלחצים, מתחים, ציפיות שונות, חוסר סנכרון ועוד, שחלקם קשורים בהם וחלקם קשורים בילד. על כן, הדרכת הורים תספק הכוונה ותמיכה, בין אם זה בכל מה שקשור לגידול הילד ובין אם זה בכל מה שקשור לזוגיות עצמה. בעזרת הדרכה מקצועית תוכלו ליהנות מכל הכלים הנדרשים בשביל לטפל בילד ולעשות את זה בשותפות מלאה.

פסיכולוג זוגי

לעתים מדובר על עניין הרבה יותר עמוק מזה, דברים שהיו שם עוד לפני שהילד נולד. לעתים אלה דברים שמבעבעים כבר זמן מה מתחת לפני השטח. בשביל להתגבר על זה אפשר לפנות אל פסיכולוג זוגי אשר יעזור לכם להתמודד עם הקשיים. אל תחששו להיפתח ולדבר, זה רק יכול לעזור לכם.

חופשה

לפעמים כל מה שצריך זה לצאת מהשגרה. נסיעה מהבית אל מקום אחר וניטרלי, ללא משקעים או לחצי העבודה או המשפחה יכולה לספק זמן משותף וחוויתי. תקופת הזמן צריכה להיות סבירה, לא קצרה מדי ולא ארוכה מדי, אפילו אם תצטרכו לקחת פסק זמן מהעבודה ולשנות את התוכניות.

פעילות משותפת

לא פעם קשיים בזוגיות נובעת מכך שאין זמן משותף ביחד בגלל כל ההתחייבויות בחיי היומיום. כדאי להקדיש מעט זמן לתכנון בילוי משותף, אלו יכולות להיות פעילויות קבועות או חד פעמיות, ובכל זאת, זה יכול לעזור לזוגיות שלכם.

דיאלוג

הכול מתחיל ונגמר בתקשורת אחת עם השני, שיח פתוח וקשוב. תהיו מוכנים להקשיב לצד השני, להבין טוב יותר את מה שהוא מרגיש, את מה שהוא חווה. יכול להיות שהדברים יותר פשוטים ממה שאתם חושבים. זה יעשה לכם טוב לדעת מה מציק לצד השני ולעבוד על זה יחד.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

עורך דין גירושין - האם אפשר להציל את הנישואין?

עורך דין גירושין – האם אפשר להציל את הנישואין?

כל מערכת נישואין יוצאת לדרך עם הרבה תקווה ורצון טוב. מה קורה במשך הדרך? פעמים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *