דף הבית » בעיות ביחסים » ירידה בחשק המיני – איך פותרים בעיה כזו

ירידה בחשק המיני – איך פותרים בעיה כזו

ישנם מקרים בחיים, בהם אנשים חווים ירידה בחשק המיני. זה יכול להיגרם מסיבות שונות ומגוונות. בין אם זה בגלל לחצים אישיים, קשיים פיזיולוגיים, קשיים בזוגיות, ילדים, קריירה, חוסר זמן ועוד. 

על מנת להתגבר על ירידה בחשק המיני צריך לדעת מה מקור הבעיה ומה יכול להחזיר את החשק. צריך לומר, במקרים רבים ירידה בחשק המיני יכולה לגרום לפגיעה קשה בזוגיות, בוודאי אם מדובר על מצב בו צד אחד מרגיש את הירידה, בעוד צד אחר לא. זה יכול לייצר תסכול, כעס ותחושות אחרות שיכולות להשפיע על הקשר הזוגי בצורה כזו או אחרת. 

צריך לציין, אפשר להתמודד עם ירידה בחשק המיני, בוודאי אם מדובר בעניין פיזי אז ניתן להשתמש בכדורים ותכשירים אחרים, אך אפשר גם להתמודד איתו אם מדובר על מצב נפשי. אז אפשר לטפל בבעיה באופנים אחרים. בין היתר, ניתן לפנות אל מטפל שמתמחה בתחום וידע כיצד לגשת אל העניין. 

איך אפשר לפתור את הבעיה?

בשביל להתמודד עם ירידה בחשק המיני, צריך כאמור למצוא תחילה את הסיבה לירידה. למשל, אפשר לבחון האם מדובר בעניין שקשור להתנהגות של אחד הצדדים, לשעות בהן מתכוונים לבצע את האקט, לקשיים בתוך או מחוץ לזוגיות, לציפיות שיש לשני הצדדים או לכל דבר אחר שיכול להשפיע כך או אחרת. 

צריך לזכור, ייתכן מאוד שמדובר במשהו קבוע אך ייתכן מאוד שמדובר בירידה בחשק המיני במצב זמני. כלומר לא משהו קבוע בהכרח. יש לבדוק את זה ולראות מה יכול היה לגרום לבעיה להתרחש. ייתכן מאוד שיש פתרונות קלים שיכולים לעזור בשביל להתמודד עם הבעיה בצורה אמיתית ונכונה, בין אם זה באמצעות שינוי התנהגות ובין אם זה בדרכים אחרות.

>למידע נוסף בקרו באתר של הפסיכותרפיסט יניר טל

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

בהרבה מצבים פוסקים בתי משפט במדינת ישראל על אבי המשפחה דמי מזונות, אשר כמעט משתווים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *