דף הבית » בעיות ביחסים » איך להתגבר על בגידה – המדריך לנבגד/ת
איך להתגבר על בגידה

איך להתגבר על בגידה – המדריך לנבגד/ת

כאשר אנו מגלים שמישהו בגד בנו אנו חשים את אחת התחושות הקשות ביותר שיש. כשאנו נבגדים, אנו חשים שעולמינו קורס וכי אין שום אחיזה במציאות כי אין מישהו שיהיה יציב ונכון לנו. בגידה במערכות יחסים נחשבת גרועה במיוחד והיא כזאת שיכולה לפרק משפחות, זוגיות ושותפויות של שנים ארוכות. במידה ובן או בת הזוג בגדו בכם – חשוב שתדעו כיצד מתמודדים גם עבור בריאות הנפש שלכם וגם במידה ותרצו בכול זאת לתת הזדמנות ולשקם את הזוגיות, קראו בנושא גם באתר https://naama.biz.

אז איך מתגברים על בגידה? הנה כמה כללים

הכירו ברגשות שלכם – הצעד הראשון הוא הכרות עם הרגש שלכם. הבינו מה אתם מרגישים. כתבו את התחושות ואף הכינו טבלה שמתארת את הבגידה, את המחשבות ולאחר מכן את הרגש. הכרות עם הרגש יכולה לאפשר לכם רגע שבו תבינו באמת מה אתם רוצים שיהיה בעתיד. 

נסו לנהל שיחות יעילות – אחרי שבגדו בכם בוודאי שחררתם קיטור: צעקתם והאשמתם, עזבתם את הדירה בכעס, ישנתם אצל חברים או גירשתם את הבוגד. יש את מי שבאופן מובן גם השתמש בשפה כעוסה ובוטה. מי שרוצה לשקם את מערכת היחסים חייב יהיה בשלב כלשהו לנהל שיחה כנה ורגועה עם מי שבגד. את השיחה מומלץ לבצע באמצעות מטפלת זוגית. 

הגיעו לטיפול – בהמשך לטיפול זוגי אחרי בגידה, חשוב לבחור מטפלת זוגית שתעזור לכם להתגבר על מה שקרה (קראו על טיפול זוגי בעקבות בגידה באתר של נעמה רגב). טיפול זוגי נחוץ בעיקר ברגעים של משבר. במידה ותבחרו מטפלת זוגית מומלצת ויעילה – ייתכן שתוכלו לשקם את הקשר אחרי בגידה ולחזור למערכת יחסים שלעיתים תהיה אפילו טובה יותר מזאת שהייתה לפני המשבר הקשה. בהצלחה!

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

עורך דין גירושין - האם אפשר להציל את הנישואין?

עורך דין גירושין – האם אפשר להציל את הנישואין?

כל מערכת נישואין יוצאת לדרך עם הרבה תקווה ורצון טוב. מה קורה במשך הדרך? פעמים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *