דף הבית » בעיות ביחסים » סקסולוג – המיניות שלכם הולכת להשתנות!
זוג נהנה בחדר לפי שעה
"כן, אנחנו בדיוק מגדלים ירקות..."

סקסולוג – המיניות שלכם הולכת להשתנות!

מיהו סקסולוג ומה תפקידו?

סקסולוג הוא אדם אשר נותן טיפול וייעוץ בנושא מיניות לרבות בעיות בתפקוד המיני וכמו כן עוסק בחקר המיניות, הטיפול והייעוץ ניתן הן בעבור אדם יחיד או אפילו קבוצות.

סקסולוגיה הינו תחום פרוץ

רוב הסקסולוגים הם ללא תואר בסקסולוגיה מכיוון שבישראל אין מסלול לתואר שכזה והם בדרך כלל פסיכיאטרים, עובדים סוציאליים ואף קרימינולוגים אשר עוסקים בתחום המיני על בסיס קבוע, מכך ניתן להסיק כי תחום זה הוא יחסית פרוץ מכיוון שאינו כולל חקיקה וכל אחד יכול להיות בעצם סקסולוג

לא רק בשירות האזרחים..

סקסולוגים עובדים עם מגוון רחב של גופים ובהן ניתן לכלול את המשטרה או אפילו רשויות או ארגונים אשר קשורים לתקיפה מינית, נאנסים, בתחום המשטרתי נעשה סיוע למשטרה בתשאול של אותם קורבנות לתקיפה מינית או מקרי אונס, תנאי זה הוא חשוב מאוד כחלק מהרצון לקבל ראיות ולהרשיע את אותו אנס או מתעלל מינית בעונש שמגיע לו על אותן עברות קשות וחמורות שביצע באותו קורבן, לעתים רבות ובלעדי אותם סקסולוגים יהיה קשה לתשאל את אותו קורבן מיני שכן הוא שרוי במצבים של טראומה או חוסר הבנה מצד המערכת וכל מה שרוצים ממנו זה שיוציא מילים מפיו ולכאן נכנס סקסולוג שמבין רבות בתחום המיניות ועוזר גם לשחרר את המילים הנדרשות מאותו אדם בכדי לקבל תמונת מצב וגם לעזור לאותו אדם באותו הרגע הלא פשוט..

לא מטפלים במחלות!

סקסולוגים הם אנשים אשר מטפלים בתפקוד המיני אך לא אחראים על טיפול במחלות עור למיניהן אשר עליהן אחראי רופא עור וניתן לכלול מבניהן את מחלת ההרפס, איידס, זיבה, עגבת ועוד רבים וטובים שלא נרצה לגלות באף אחד מהימים במשך הזמן שאנחנו חיים בעולם זה, ברגע שהבעיה היא פיזיולוגית ולא פסיכולוגיות או לחלופין נוירופסיכולוגיות יפנה אותו סקסולוג לרופא עור בכדי שיטפל בבעיה שלו אין אפשרות מפאת הידע שלו לטפל.

סקסולוגיה – מה היא כוללת?

בתוך תחומי סקסולוגיה הרבים ניתן לכלול שימוש בתחומי מחקר רבים אלו:

  1. מתחום הרפואה: גינקולוגיה(בריאות האישה), אנדרולוגיה(בריאות הגבר) וכמו כן גם האנטומיה(מבנה איברי הגוף והמיקום שלהם באורגניזם בדגש על איברי המין).
  2. מתחומי הנפש: פסיכולוגיה, סוציולוגיה ואנתרופולוגיה של התנהגויות מיניות.
  3. מדעי העצב(מדע זה חוקר את ההיבטים השונים של מערכת העצבים של בעלי חיים ובסקסולוגיה אנו שמים דגש על רפלקסים מיניים ולהיבטים מורכבים של התנהגויות מיניות)
  4. בריאות הנפש: פסיכיאטריה, בסקסולוגיה אנו חוקרים הפרעות וסטיות מסוימות בהתנהגות מינית אשר מגיעות לביטוי קליני או בכלל מגיעות למצב שהם פוגעות בתפקוד של אדם.
  5. ההיבטים של התנהגויות מיניות הן מבחינה משפטית והן מבחינת תחום הקרימינולוגיה.
  6. ביולוגיה ואתולוגיה – סקסולוגים חוקרים התנהגויות מיניות של בעלי חיים ובכך משווים אותם לבני האדם.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

הדרכת הורים

קשיים בחיי הנישואים: כך תטפלו בהם ותשרדו כדי לספר על כך

הרבה מאוד זוגות נשואים מתמודדים עם קשיים במהלך נישואיהם, בפרט אם מדובר בהורים שנולד להם ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *