דף הבית » בעיות ביחסים » העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות
העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

בהרבה מצבים פוסקים בתי משפט במדינת ישראל על אבי המשפחה דמי מזונות, אשר כמעט משתווים למה שהוא משתכר בחודש, בשל כך נמצא הרבה מהם אשר מעכבים עבור הנשים את דמי המזונות או שהם מעבירים להן תשלום חלקי, על מנת להמשיך במאבק שלהם כנגדן.

העונשים שכדאי שתכירו על אי תשלום מזונות

עיכוב של דמי מזונות על ידי האב טומן בחובו מעשה אשר גובל בחוסר מוסריות בכלל ומנוגד לחוק הישראלי בפרט. מצב שכזה עשוי להביא אותו כדי התדרדרות לבור פיננסי ללא דרך מוצא. במציאות של היום, ישנן הרבה נשים אשר דואבות את עיכובם של דמי המזונות מן הגרוש שלהן והן אינן בעלות מודעות לכלים אשר נמצאים בידי החוק במדינת ישראל ומסבות עבורן ועבור הילדים שלה פגיעה קשה ברמת החיים שלהם באופן ניכר.

הדרך הכי מיטבית עבור אותן נשים הינה לפנות אל גביית מזונות באמצעות הרשויות טרם היווצרות פיגור בדמי מונות מטעם האב, כדי להבטיח לעצמן תשלום של דמי המזונות אשר נפסקו לו. החוב אשר יצטבר לאב בתיק אשר נפתח נגדו בהוצאה לפועל יצבור ריבית אשר היא גבוהה באופן ניכר במשק, רבה יותר מאשר ריבית על חריגה מן המסגרת בבנק שלו ותסב לו הרבה נזק. המשמעות של נקיטת פעולת פתיחת תיק בהוצאה לפועל על ידי הנשים תגרור אחריה עיקול של המשכורת שלו ושל החסכונות שלו, עיקול של כל נכס קבוע אשר נמצא ברשותו, התלייה של רישיון הנהיגה שלו וכן הוצאה נגדו של צווי מאסר.

הנשים אשר עיכבו להן את דמי המזונות עשויות אף לנקוט בהליך של צו עיכוב ממדינת ישראל, אף במידה ולא הצטבר חוב בתיק, בשל הצורך של מניעת ההתחמקות של האב הגרוש מתשלום של דמי מזונות על ידי הימלטות אל עבר מדינה מעבר לים. צו זה לא יינתן בצורה אוטומטית בין כותלי בית המשפט ועל הנשים להסביר כהלכה את הבקשה שלהן ולהמציא ראיות בעזרת עו"ד גירושין כי קיימת הדאגה להסרה של מה שנפסק בבית המשפט בגין דמי המזונות אשר מגיע להן.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

עורך דין גירושין - האם אפשר להציל את הנישואין?

עורך דין גירושין – האם אפשר להציל את הנישואין?

כל מערכת נישואין יוצאת לדרך עם הרבה תקווה ורצון טוב. מה קורה במשך הדרך? פעמים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *