דף הבית » כללי » לשון הרע בפייסבוק – לא מה שחשבתם

לשון הרע בפייסבוק – לא מה שחשבתם

פייסבוק הוא לא בדיוק המקום התמים שהיה ב- 2006. פייסבוק הפכה עם השנים לזירה בלתי ניתנת לעצירה כאשר רבים עושים בה שימוש לטובה אך כמו בכל מקום, ישנם גם את אותם אלה שמנצלים את הרשת החברתית הזו לדברים רעים.

לשון הרע בפייסבוק – לא מה שחשבתם

לשון הרע בפייסבוק הוא בדיוק המקום שאליו רבים נוטים להעביר ביקורות, הוצאות דיבה ולשון הרע. זה לא חדש שכאשר אדם רוצה להכפיש מישהו, הוא עושה זאת דרך המדיה החברתית ובעיקר דרך הפלטפורמה הפופולארית בעולם – פייסבוק.

השמצה בפייסבוק

עילת תביעה אחת שעלולה לנבוע מפרסום מידע בפייסבוק היא השמצת תביעת אופי של אדם. כדי להוכיח את השמצת האופי, הקורבן צריך להראות שההצהרה התפרסמה והיא גרמה לפגיעה בקורבן והיא הייתה שקרית ולא הייתה הצהרה מיוחסת ואמיתית.

ההצהרה חייבת להיות מדוברת או כתובה. בדרך כלל מכונה השמצה מדוברת "לשון הרע", בעוד שלשון הרע בכתב, מכונה, בדרך כלל; "לשון הרע".

חובת ההוכחה על הקורבן

על הקורבן להראות שמישהו ראה את הפוסט בו הופנו לעברו טענות לשון הרע והוצאת דיבה. לא ניתן לבוא בטענת לשון הרע לבית המשפט כאשר אין הוכחת פרסום מצד ה"מפרסם". רבים ניסו לעשות צעד זה אך בית המשפט לא ראה זאת בעין יפה.

לשון הרע במקום הכי לא פרטי בעולם

בעוד שאנשים רבים עשויים להסתכל על פייסבוק כמדיום פרטי לשיתוף מידע, פייסבוק למעשה נחשבת לפורום ציבורי על ידי רבים. יתר על כן, בתי משפט שונים מצאו, כי אין כל ציפייה לגיטימית לפרטיות בפייסבוק, אפילו כאשר המשתמשים נוקטים באמצעי זהירות כדי לשמור על תוכן מסוים כ"פרטי".

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

איך לשמור על חיי השטיח

איך לשמור על חיי השטיח

על מנת להבטיח שחיי השטיח שלכם יהיו ארוכים ככל הניתן יהיה חשוב לדעת כיצד לתחזק ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *