דף הבית » בעיות ביחסים » למה חשוב לעבור ייעוץ זוגי לפני שעושים החלטות חשובות?
ייעוץ זוגי

למה חשוב לעבור ייעוץ זוגי לפני שעושים החלטות חשובות?

לפעמים, בני זוג עושים החלטות חשובות ומשמעותיות בחייהם. החלטות, שלא תמיד יהיו קלות לשאר בני המשפחה. אולם- האם תמיד ההחלטות נכונות? לפני שזוג מחליט החלטות הרות גורל, מומלץ שיעבור ייעוץ זוגי. למה? נסביר במאמר את החשיבות של קבלת ייעוץ זוגי לפני החלטה.

הבעיה של רוב הזוגות – זוגיות נכונה לא לומדים בשום בית ספר

הבעיה המשותפת של מרבית או כל הזוגות, היא שנושא "זוגיות נכונה", לא נלמד בשום בית ספר. בתי הספר היסודיים והתיכוניים מכשירים בנושאים ריאליים או הומניים- אך לא מלמדים על תקשורת וזוגיות נכונה. איך שני בני זוג השונים זה מזה, מסתדרים ביחד. כיוון שלא הדגישו לזוג את הצורך בלימוד הזוגיות, בני הזוג אינם מודעים לכך שיש להם מה ללמוד. ולכן- הם אינם מבינים שלפעמים הם חיים וחושבים על פי תפיסות עולם מוטעות של מהי "זוגיות ואהבה".

אל תאמר "זוג לא מוצלח", אלא אמור "זוג לא מודרך"

פעמים רבות, ניתן לראות זוג, ולחשוב שהזוג אינו מוצלח. אין הסכמה בין בני הזוג. יש חילוקי דעות, וויכוחים. לפעמים, האהבה בין אותו בני זוג יורדת. אולם- האם הזוג באמת אינו מוצלח? התשובה לכך היא פעמים רבות תהיה שלילית. הזוג לא מצליח כי הוא לא מודרך. לא קיבל הדרכה נכונה בנושאי יחסים וזוגיות בריאה. פעמים רבות, זוג לא מצליח יכול להשתנות מהקצה אל הקצה כאשר קיבל הדרכה.

האם כדאי להחליט החלטות חשובות לפני שמנסים דרך אחרת?

עכשיו- אפשר להתחיל לענות על השאלה: "מדוע כדאי לקבל ייעוץ זוגי לפני שמחליטים החלטות חשובות". פעמים רבות, ההחלטה תתקבל מתוך חשיבה שאין שום אפשרות אחרת לזוג. הזוג יחליט החלטה שתהיה קשה על הילדים. אולם, כאשר בני הזוג יבינו שיש עוד אפשרות: תהליך ייעוץ זוגי, ייתכן שבסופו של תהליך, בני הזוג יישנו את ההחלטה.

צריך לדעת – הייעוץ הזוגי הוא תהליך ארוך אך משתלם

בני הזוג צריכים לדעת: הייעוץ הזוגי שיעברו, הוא תהליך טיפולי ארוך אך משתלם. יהיה עליהם לעבור ביחד מסע משותף. מסע המשנה חשיבה ותפיסות מקצה אל הקצה. אולם, בסופו של דבר התהליך משתלם. הם ירגישו כמו זוג טרי וחדש, ופעמים רבות תחסכנה מהם החלטות חשובות לא טובות.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

מתי מתחילות לצוף בעיות בזוגיות והאם אפשר לצפות אותן

מתי מתחילות לצוף בעיות בזוגיות והאם אפשר לצפות אותן

איך יודעים אם הזוגיות שלנו יצאה לגמלאות ופשוט עידנה עבר? מה אפשר לעשות כדי להציל ולהחיות אותה? ככל שזוג ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *