דף הבית » בעיות ביחסים » איך להתכונן לגירושין?
דמי מזונות

איך להתכונן לגירושין?

המאמר באדיבות www.lawlife.co.il

כשאחוזי הגירושין במדינת ישראל עולים, איתם גם תקדימים משפטיים וחוקים חדשים נחקקים בנושא. אם את או אתה חושב שבקרוב תעמוד בפני הליך גירושין, או רק שוקל את הנושא, המאמר הבא בשבילך.

איך להתכונן לגירושין?

טרם התחלת תהליך הגירושין ואפילו טרם הפניה לבן או בת הזוג בנושא הגירושין, כדאי שתהיה לך תכנית מסודרת בנושא. למשל היכן תגור. יש למקום המגורים משמעות רבה במיוחד אם יש לכם ילדים משותפים כי זה יכול להשפיע על האפשרות שלך לקבל משמורת על הילדים. מומלץ גם להתכונן להוצאות הכרוכות בהליך גירושין (ההוצאות משתנות בין הליך אחד למשנהו) וגם להתכונן להוצאות הצפויות הנוספות במידה ואתה חושב שתצטרך לשלם דמי מזונות חודשיים. יש לבצע הערכת מצב לנכסים השונים, מה שייך לך ומה משותף. מומלץ להתייעץ עם עורך דין המומחה לדיני משפחה כבר בשלב המוקדם ביותר של קבלת ההחלטה לפתוח בהליך גירושין, לצורך הבנת זכויותיך המשפטיות.

נסו לקדם גירושין בהסכמה

לאחר שהבנתם שאין מוצא אחר חוץ מגירושין, מומלץ לנסות ולפנות להליך המהיר והזול ביותר, והכואב פחות. גירושין בהסכמה יכולים להיסגר כמעט וללא התערבות בית משפט. ניתן לפנות לעורך דין מגשר משותף או לפנות לעורך דין מגשר כאשר כל אחד מבני הזוג מצויד בעורך דין מטעמו.

פעלו בשיקול דעת

מרגע שהליך הגירושין מתחיל, דברים יכולים להתפתח מהר וכל צד מבצע את המהלכים שלו הדורשים תגובה מצדכם. אל תנסו ללמוד משפטים מהאינטרנט בגלל שחוקים ותקדימים משפטיים משתנים מהר ולא תמיד תקבלו את המידע הכי מעודכן, בנוסף על זאת ללא ידע משפטי מתאים לא בטוח שתוכלו להעריך את המצב בהתאמה אליכם ושיקול הדעת שלכם יכול להיפגע. אם לא שכרתם את שירותיו של עורך דין המומחה לדיני משפחה טרם תחילת הליך הגירושין, מומלץ לשכור עכשיו ולקבל את הליווי הצמוד ביותר שאתם יכולים להרשות לעצמכם.

אספו ראיות

לעיתים במהלך הליך גירושים מסמכים יכולים להעלם, וחשבונות בנק יכולים להתרוקן. אספו מסמכים המוכיחים את חלקכם ברכוש, חשבוניות וראיות נוספות. איסוף ראיות יכול להיעשות גם על ידי הקלטה, אך עשו זאת רק אחרי ייעוץ עם עורך דינכם המבין במקרה.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

מתי מתחילות לצוף בעיות בזוגיות והאם אפשר לצפות אותן

מתי מתחילות לצוף בעיות בזוגיות והאם אפשר לצפות אותן

איך יודעים אם הזוגיות שלנו יצאה לגמלאות ופשוט עידנה עבר? מה אפשר לעשות כדי להציל ולהחיות אותה? ככל שזוג ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *