דף הבית » בעיות ביחסים » איך להיפרד מבן הזוג בלי לשבור לו את הלב
מבקשת סליחה

איך להיפרד מבן הזוג בלי לשבור לו את הלב

מערכת יחסים מורכבת ממספר אלמנטים, שבלעדיהם, המערכת הזו לא תוכל להתקיים. בראש ובראשונה, יש צורך בהדדיות, מאחר שלטנגו צריך שניים. מערכת יחסים נבנית כתוצאה מיחסים הדדיים, שנוצרים על בסיס של חברות, אהבה, תשוקה והכי חשוב אמון.

פרידה זה לא כיףבמהלך התקופה בה אתם נמצאים במערכת יחסים, כל אחד מהצדדים מרגיש כי הוא מכיר היטב את בן או בת הזוג ויש הרגשה כאילו אתם משלימים אחד את השנייה. הבעיה נוצרת כאשר הקשר מתחיל להתרופף ואחרי הכרות של תקופה ממושכת, אתם מרגישים כבר שאתם לא באמת מכירים כמו שחשבתם. הכרות של תקופה ארוכה בדרך כלל מובילה למיסוד היחסים, מאחר והזוג מכיר את המגרעות ואת היתרונות אחד של השנייה ומבין כי אין עוד הפתעות, אך לעיתים אפילו קשר של שנים מתפרק בגלל חוסר הסכמה בנושא מסוים, השאלה היא איך להיפרד מבן הזוג בלי לשבור לו את הלב?

רשימה שלילית

במידה ולא מדובר בהחלטה משותפת של שניכם, אלא בהחלטה חד צדדית, חשוב לחשוב היטב מה לאמור, בכדי לא לפגוע באדם שהיה חשוב לכם ועודנו, במשך תקופה מסוימת בחיים. למרות שעלתה לכם בראש המחשבה "זה לא אתה, זו אני", כדאי שתשכחו ממנה. עליכם להיות כנים, אך עם זאת להיות מעודנים ולהעלות על פני השטח את הרשימה השלילית מול החיובית ולהוכיח לו כי בקשר שלכם, יש יותר נקודות שליליות מאשר חיוביות, שלא ניתנות לגישור.

קנאה

זוגות רבים מפרקים את החבילה, אפילו שמדובר בחבילה כבדה של מספר ילדים, על סמך התאהבות באדם אחר. בני האדם הם אנושיים ומטבעם הם גם קנאים, לכן במידה והכרת מישהו אחר והתאהבת בו, כדאי שתשמרי את זה לעצמך, מאחר שבן הזוג שלך ייפגע מאוד אם יידע שזו הסיבה לפרידה שלכם. במיוחד כאשר מדובר בילדים, בן הזוג ירגיש נטישה וייקח לו זמן להתרגל לעובדה, כי אדם זר יגדל את ילדיו ויחיה חיים משותפים עם האישה שלו (לשעבר).

לשמור על יחסים טובים

כשמדובר בזוג חברים שעדיין לא מיסדו את הקשר, הפירוק לא קל, אבל הוא פחות קשה, מאחר ולא מדובר בתהליך של גירושין, פיצויים, מזונות, ילדים וכן הלאה. אך בשני המקרים, כדאי להיפרד בטוב ולא ברע, לשמור על יחסים טובים ולהיפרד ברוח טובה. בכדי לא לשבור אחד לשני את הלב, כדאי שתימנעו משימוש בקנאה. במידה ובן הזוג רוצה להחזיר אותך אליו, יכול להיות שהוא יחשוב לגרום לך לקנא, אך מה יקרה אם זה לא יעזור ואת תגיבי בפרגון? כנראה שהוא ייפגע יותר.

ביטחון עצמי

עצה נוספת למנוע לב שבור, היא לפני הכול להעלות לו את הביטחון העצמי ולהוכיח לו כי הוא יכול לחיות בלעדייך ולמצוא זוגיות טובה יותר. לפני שאת מתחילה בשיחה הכואבת, תרפדי לו את האגו במילים טובות ותראי לו שהוא שווה המון ועדיף לו בלעדייך. תסבירי לו כמה אדם טוב הוא, אך ביחד הזוגיות שלכם לא טובה ואין לה עתיד. מה שבהחלט אסור לך לעשות, הוא לגרום לו לחשוב שהוא לא טוב מספיק, מאחר וזה יגרום לו לאבד את הביטחון העצמי וכתוצאה מכך לשברון לב.

פרידה בהדרגה

קשר ארוך לא ניתן לחתוך במכה אחת, אלא מומלץ לעשות זאת בהדרגה, שלב אחר שלב. במידה ותפילי את הפצצה על בן הזוג שלך ביום בהיר אחד, ייתכן כי הוא יהיה בשוק ולא יבין איך זה קורה לו. אך במידה ותעשי זאת בהדרגה ולפני הפרידה הסופית תדברי איתו על הזוגיות ותספרי לו שלא טוב לך, הוא לפחות יהיה מוכן לסיום הקשר ויבין את הרמזים.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

האם יש טיפול לוסטיבוליטיס?

מערכת הרבייה והמין היא מערכת מורכבת ועדינה כדי להגן עליה היא פנים-גופית והגישה אליה מסועפת. ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *