דף הבית » לרווקים שבינינו » איך למצוא אהבה

איך למצוא אהבה

כל הרווקים בינינו רוצים לדעת איך למצוא אהבה. למצוא אהבה זה דבר לא פשוט בכלל. אך למעשה אנו מסבכים את זה יותר, במשמעות שאנו מעניקים לנושא. העניין הוא פשוט, אהבה לא מוצאים. נדירים המקרים שבהם אדם פשוט הלך ברחוב או התעסק בענייניו או אפילו עשה מאמצים בנושא ולפתע פתאום הצליח למצוא אהבה. אהבה בצורתה הטבעית לא קיימת בחוץ ומחכה שיבואו ויתפסו אותה.

האהבה היא אפשרית

להתאהב אפשר, אפשר למצוא התאהבות ואפשר למצוא משיכה. אפשר למצוא תחומי עניין משותפים ואפשר למצוא גבר או בחורה שאיתם נהיה מעוניינים לבלות חלק מחיינו, אם לא את כולם. אך אהבה היא תוצר של קשר בין שני אנשים, שהתחיל מאהבה, משידוך, מהכרח או מכל סיבה אחרת. אין נוסחה מוגדרת למציאת אהבה ולעתים אפילו בקשרים ארוכים מאוד וחיים משותפים ארוכים, האהבה אינה פורחת ולא מתקיימת. למציאת הגרעין הראשוני שיכול להוביל לאהבה, אפשר לחפש באתרי הכרויות מומלצים שלאחרונה פורחים מאוד ברחבי האינטרנט.

עיקרון הבסיס של האהבה

עיקרון הבסיס של האהבה הוא כמובן הקבלה. זהו החלק הקשה ביותר בכל קשר זוגי והמניעה העיקרית מאהבה בקשרים מסויימים. אנשים מחפשים בבן זוגם את התכונות של עצמם ואת ההתנהלות שהם מכירים בחייהם. ברגע שנכנס אדם חדש לחיינו וההתנהלות שלו שונה, בעקבות העובדה שהוא גדל והתחנך על ערכים ועקרונות שונים משלנו, אנו נתקל בקושי לקבל את זה. ישנם יחידי סגולה פתוחי ראש לחלוטין שיכולים לקבל כל אחד וכל דבר, כי הם הגיעו להבנה מאוד מעמיקה של האופי האנושי.

לעומת זאת, הרוב חיים לפי תבניות

רובנו בעצם מאוד מקובעים בתבניות המוכרות לנו מהבית ומעצמנו. כמובן שזה בולט במיוחד בעקרונות הכלליים והבולטים כמו למשל – לא לשקר, לא לבגוד, לא לגנוב או לרמות ועוד. כשיש התנגשות כזאת לרוב אין ברירה. אך המצב מגיע גם לרזולוציות גבוהות ביותר כמו למשל מי עושה כלים או אפילו אם בן הזוג שם את נייר הטואלט בשירותים על המתקן בדיוק בצורה ההפוכה ממה שאנחנו רגילים, או אם הוא סגר את המכסה של משחת השיניים או לא.

נתינה וקבלה

אצל אנשים עם קושי לקבל אחרים, רובנו בעצם, ישנו גם קושי לקבל אחרים וקושי בנתינה. הרבה פעמים אנו לא מקבלים אדם מכיוון שאותנו לא קיבלו בצעירותנו. אנשים עם רגשי נחיתות ותחושת דחייה תמידית, לא יקבלו אחרים. לא בניסיון להרוויח בטחון וצדק על גבם, להפך, האנשים שלא מקבלים סובלים מחוסר יכולת זו, לעתים אפילו יותר מבני הזוג שלהם, אותם הם לא מקבלים.

מזל שזה הרגל

כן כן, מדובר בהרגל ובכל הנוגע להרגלים – יותר קל להמנע מאשר לשנות. בן הזוג, גם אם חונך לקבלה והכלה, יתרחק ברגע שירגיש דחוי במידה מסויימת ויסרב לקבל אף הוא אתכם. אך גם אם ינסה דרך אחרת ובפועל יקבל אתכם ויתן לכם חופש להיות מה שאתם ללא שום תלונה או טענה, אתם בעצמכם לא תהיו מספיק פתוחים לרעיון ולא תוכלו לקבל זאת ולהשתחרר מההרגלים.

ובחזרה לאהבה

מי שיודע איך למצוא אהבה, יודע שהדבר הנחוץ היחיד הוא סבלנות, והרבה ממנה.. כשנכנסים לקשר זוגי, מלבד כניסה של אדם חדש לחיינו, שאמורה להיות מלאת חוויות ושמחה ולא סבל מתמשך, שום דבר בעצם לא צריך להשתנות. צריך לשמור על שגרת החיים ולהמשיך כרגיל, כמובן עם התאמות קטנות, פינוי זמן עבור בן הזוג, בילויים משותפים ועוד.

לא צריך לבצע יותר מידי שינויים

מי שנאלץ לבצע שינויים גדולים בחייו, בין אם מרצון וידיעה ובין אם בלי ששם לב, חווה בעיה בנושא. מי שמקדיש מעצמו המון ועושה זאת ממקום לא נכון, יחוש קורבן בסופו של דבר. הוא עצמו ירגיש שהוא עושה מאמצים גדולים בשביל בן הזוג, משנה את חייו, משנה את לוח הזמנים שלו. ומנגד בן הזוג אינו מעניק לו את מה שהיה מצפה. תחושת הקורבן הזאת גורמת לרוב לחוסר קבלה ולאומללות עבור שני הצדדים במערכת היחסים.

לסיכום

אהבה היא לא אוצר שצריך לחפש ומי שמוצא מרוויח, אהבה היא עבודה קשה והרבה סבלנות. השקיעו בבן זוגכם, אל תקנאו לו בהגזמה ואל תציקו. תלמדו לוותר, לשים את האגו בצד (וזה קשה, קשה מאוד) וללכת לקראתו. בקשר, תחושת שני הצדדים אמורה להראות להם שהם רצויים מאוד ושיש להם מקום בו ובמקביל יש להם מקום לחיות את חייהם, אם אין תחושה כזאת, מומלץ לשקול את הקשר מחדש.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

בוגדים בוגדות

כל הסיבות להזמנת סקסולוגית למסיבת רווקות

כל אחת מאיתנו חולמת על חתונה מגיל צעיר,  בה החתן והכלה נראים כמו קייט מידלטון ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *