דף הבית » לרווקים שבינינו » אהבה ראשונה

אהבה ראשונה

בני האדם נולדו עם אינסטינקטים מידיים ותחושות חדות מאוד, אפשר לאמור שבני האדם מאוד דומים לבעלי החיים. בעל חיים מזהה נקבה על פי הריח שלה, מרחרח אותה ורומז לה כי יש לו חשק עז להתנות עימה אוהבים. כמו שגור נולד ועם הזמן מבין לבדו כיצד לאהוב, כך גם בני האדם למדים בעצמם בעזרת האינסטינקטים החייתיים שנמצאים בתוכם. אדם וחווה למשל היו בני האדם הראשונים עלי האדמות, אז כיצד ידעו מה לעשות בעזרת איברי הרבייה שלהם בכדי ליצור עובר? אהבה זו תחושה שנמצאת בכל גוף חי ואין צורך ללמוד עליה או להתכונן מראש. מה שבטוח הוא שאין דבר נפלא וקסום כמו אהבה ראשונה.

סיפור אהבה

לכל אחד מאיתנו יש זיכרון מסוים לגבי אהבה ראשונה שחווה, ישנם כאלו שחוו אותה מוקדם וישנם שחוו אותה אפילו מאוחר מידי. אהבה ראשונה מלווה בתחושה עמוקה, בדיוק כמו שרואים בסרטים. הגוף חלש, לא רעב לאוכל, הלב מגביר את הקצב לאור כל צלצול או מגע, הבטן מלאה בפרפרים והראש? הראש תמיד בעננים. האהבה הראשונה שלי התעוררה קצת לפני סיום כיתה ח', מסדרונות בית הספר מעולם לא היו ארוכים יותר.

בכל בוקר דאגתי להתלבש בשבילו ולהגיע בזמן, פן אפספס את המבט שלו לפני השיעור. בכל פעם לפני שחלפתי על פני הכיתה שלו, הלב שלי כמעט קפץ מתוך החזה אל הרצפה. כשהדלת הייתה פתוחה, העיניים שלי לא נחו מחיפוש והצצה אחר מקום הישיבה שלו בכיתה. היו גם זמנים בהם הזמן עשה עימי חסד, רגע לפני שעברתי מדלת הכיתה שלו הוא נעמד בחוץ מביט על החולפים על פניו. תמיד האמנתי שגם הוא מביט בי ומנסה לאמור את המילה הראשונה. כך עברו הבקרים שלי, הפסקות האוכל שלי ואפילו הגיחות הקצרות לשירותים עד סוף השנה.

עדיין לא חוויתם אהבה ראשונה? אתרי הכרויות זה מקום טוב להתחיל בו!

מכתב אהבה

עד שיום אחד אזרתי אומץ גדול וכתבתי את המכתב, הוא היה מלא במילים יפות ואוהבות. תיארתי לו כיצד אני כמהה לראות אותו בכל מעבר על פני הכיתה שלו וכיצד אני שמחה שהוא מביט אלי בחזרה. בסוף מכתב האהבה שלי רשמתי לו כי אם הוא מרגיש כמוני, שיגיע לפגוש אותי בערב. אותו יום המחשבות שלי לא נחו ולא יכולתי להפסיק לדמיין אותנו יחד.

כשהגיע הזמן להיפגש, היו לי קוצים בכל הגוף ורעדו לי הרגליים. נורא חששתי שאשב בפארק השעשועים, במקום בו קבעתי איתו והוא פשוט לא יופיע. בחששות גדולות הלכתי אל הפארק והנה הוא נעמד לקראתי עם חיוך מאוזן לאוזן. הלב שלי נרגע לאור הנוכחות שלו והרגשתי כי זו אהבה ראשונה שחוויתי אי פעם. התיישבנו בספסל האבן והתחלנו להחליף חוויות ילדות וסיפורי משפחה.

 הגענו למסקנה כי אנחנו מאוד דומים אך גם מאוד שונים. אחרי השיחה הארוכה הזו האהבה הראשונה שלי חלפה כאילו לא הייתה. משום מה, אחרי שהפגישה הייתה ממש נעימה, כאילו שתינו הבנו כי אין עתיד לאהבה הזו. בבית הספר חלפנו אחד על פניו של השני בלי מבט ובלי פרפרים. לעיתים מרגישים משהו שונה מאהבה ומגדירים אותו כך בלי לדעת מה התחושה אותה אנחנו מרגישים באמת. אך אין ספק כי זו הייתה חוויה שלא אשכח לעולם.

הידלקות או אהבה?

אהבה ראשונה יכולה להיות חוויה מקסימה אך מצד שני חוויה כוזבת במידה והיא לא הדדית. כנראה יש הבדל גדול בין הידלקות לאהבה, הידלקות יכולה להיות אובססיבית ולבנות עור וגידים , לאט לאט עלולה להיראות לנו כאהבה. אהבה אמיתית היא חיבור בין שתי נפשות והבנה הדדית אחד מול השנייה. אהבה היא תמיכה, הזדהות, כבוד, הוקרה ודאגה אמיתית אחד לשני. אהבה לא מתפתחת ממבט אחד אלא בתהליך ארוך של התמדה. אהבה ראשונה יכולה להישאר איתנו לעד ולהיות האהבה היחידה שחווינו. זוגות רבים שהכירו בילדות והתאהבו, חיים יחד עם ילדים ונכדים עד עצם היום הזה.

אהבה מאחרת

אהבה ראשונה יכולה להתפתח עוד בגן הילדים, בבניית ארמון משותף בארגז החול. אך למרבה הפלא אהבה ראשונה יכולה גם להתעורר רק בגיל מאוחר יותר. ישנם אנשים שחווים אהבה רק אחרי גיל 30, אחרי שחיכו שנים רבות. לעיתים האהבה מאחרת לבוא מאחר ולא היינו מספיק פתוחים אליה, האהבה לא רוצה לבוא למי שלא באמת רוצה בה. אל תפחדו לאהוב, תפתחו את ליבכם לאהבה ותקוו שהיא תגיע במהרה, מאחר ואין כמו לחוות אהבה ראשונה.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

בוגדים בוגדות

כל הסיבות להזמנת סקסולוגית למסיבת רווקות

כל אחת מאיתנו חולמת על חתונה מגיל צעיר,  בה החתן והכלה נראים כמו קייט מידלטון ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *