דף הבית » טיפים לגברים » 6 טיפים לזוגיות מוצלחת

6 טיפים לזוגיות מוצלחת

אתם יחד כבר שנים והניצוץ כמעט הלך לאיבוד, רק התחלתם לצאת ואתם מקווים להחזיק מעמד, אתם כמהים לאהבה אחד של השנייה אך חוששים להתאכזב. המאמר הבא ידריך אתכם כיצד להשאיר את הניצוץ ואף למצוא אותו מחדש, לתחזק זוגיות מוצלחת במשך שנים רבות ולא להתאכזב.

1. ביחרו את הבן/בת זוג בקפידה!

זה מתחיל מבחירת בן או בת הזוג, לעולם אל תצאו עם מישהו בעל אותו אופי והתנהגות כמו שלכם. כשאומרים שלכל סיר יש מכסה לא אומרים סתם, שני מכסים לעולם לא יביאו אותו פוטנציאל כמו סיר ומכסה. בכל זוג צריך להיות איזון מסוים שיאפשר את החיים יחד ואת חיזוק הקשר והניצוץ. ברגע שבני הזוג דומים אחד לשנייה זה יוצר מצב תחרותי ומריבות בלתי פוסקות.

תארו לעצמכם שני אנשים בזבזנים שחיים יחדיו, הם עלולים לסיים את החודש בלי כסף לאוכל. או תארו לעצמכם שני אנשים עקשניים שחיים יחדיו, הם יכולים להתעקש כל אחד מהצד שלו ולא לחדול עד קריעת הקשר לקרעים. מאוד חשוב שיהיה איזון בזוגיות, במידה ואחד מבני הזוג בזבזן נורא חשוב שהשני יהיה אדם מתון יותר, שיידע כיצד לאזן את המצב ולא לאפשר לצד השני לחרוג מעבר ליכולות. נכון, אהבה לא תמיד בוחרים, אך במידה ויש באפשרותכם לבחור תעשו זאת בחוכמה.

2. לימדו להתפשר

תלמדו כיצד לוותר, כשאתם חיים בשניים בתוך זוגיות אתם כבר לא לבד אדון לעצמכם. בכדי לגרום לקשר שלכם להצליח תשאירו את האגו בצד ותוותרו כשצריך. לעיתים אנחנו חייבים לאמור את כל מה שעל ליבנו, זו הדרך הטובה לישון טוב בלילה. אחרי שאמרנו לבן או בת הזוג את שעל ליבנו, ניתן גם לו או לה להביע את דעתם אפילו אם היא נורא שונה משלנו. תנסו להיות פחות ביקורתיים ולקבל דעה שונה משלכם. הזוגיות שלכם תצליח אך ורק אם תרדימו את האגו לתמיד.

3. להקשיב!

תקשיבו! בזוגיות חייב להקשיב ולהיות סובלני אחד כלפי השנייה. לא מספיק שתשמעו מה יש לבן או בת הזוג שלכם לספר, תקשיבו היטב ותהיו שם בשבילו או בשבילה. לעיתים אנחנו מגיעים הביתה אחרי יום עבודה ארוך, לא מעוניינים בסיפורים של אחרים ורוצים רק לשכב בספה ולצפות בטלוויזיה.

ההתנהגות האחרונה היא מתכון בטוח לאסון בזוגיות, כשהופכים את הזוגיות לשגרה בחיי היום יום היא נמסה לאט לאט. תחשבו על זה שיש אנשים שמגיעים לבית ריק והחיים שלהם זה הטלוויזיה והספה. תוקירו את הרגע ותודו על כך שיש לכם זוגיות שמחכה לכם בבית, תנתקו את חיי העבודה העמוסים מהחיים האישיים שלכם. תראו ביום הרע שהיה לכם כקטע שצריך לחתוך בעריכה ותתחילו את היום שלכם מחדש בחיוך גדול כשאתם נכנסים הביתה. תיכנסו ותתנו לבן או בת הזוג שלכם חיבוק גדול ונשיקה ותפיגו את המתח שהיה לכם בהתרפקות על מי שאתם אוהבים.

4. כבוד הדדי

לכולנו יש סודות בארון, אל תחשפו את הסודות של בן או בת הזוג שלכם מול חברים או משפחה. תראו את הזוגיות שלכם כעסקה אחד עם השנייה ומה שעובר על שניכם יחד צריך להישאר בכותלי הבית ולא לעבור הלאה. לעיתים כשאנחנו יושבים יחד עם בני משפחה אנחנו עלולים לפלוט מקרים מסוימים שקרו ולהביך את בן או בת הזוג.

אתם צריכים לסמוך אחד על השנייה שאף אחד לא יכול לפרוץ למעגל האישי שלכם. הזוגיות שלכם קדושה ואף אחד לא יכול לחלל אותה, תשמרו עליה היטב ואל תתנו לדעות של הסובבים שלכם לשנות לכם את הגישה או את המחשבה. כשקורה משהו קטן בין בני הזוג כמו מריבה או וויכוח אנחנו מרבים להתקשר לחבר או חברה ולספר את הסיפור. החבר או החברה שלכם לא באמת נמצא איתכם כל היום ולא מכיר את החיים שלכם כזוג. כאשר אתם מספרים לו על מקרה אחד מסוים שקרה, הוא יכול לפרש אותו אחרת ממה שאתם מפרשים.

על ידי פירוש מוגזם החבר יכול לגרום לכם להתרחק מבן או בת הזוג ולקלקל את הזוגיות. תשתדלו להקשיב לעצמכם כשמדובר בקשר שלכם, חברים יכולים לעזור אך גם יכולים לקלקל. אנחנו עלולים להיות מושפעים מדעות של אחרים, כאלה שלא חיים איתכם ולא מודעים למכלול אלא רק למקרה אחד. קחו הכול בפרופורציות ונסו לפתור את הבעיה עם בן או בת הזוג ולא עם גוף חיצוני.

5 לא לקחת את בן/בת הזוג כמובן מאליו!

אל תיקחו את בן או בת הזוג כמובן מאליו, אם תמיד תהיו בטוחים שהזוגיות הזו לנצח ולא תעשו דבר בכדי לטפח אותה, היא תעלם די מהר. אף אחד לא יכול להישאר כשמתייחסים אליו כמובן מאליו, אם הוא נשאר הוא סובל כל החיים. בן או בת הזוג שלכם לא חייב להישאר שם, בכל רגע נתון הוא יכול לקחת את הרגליים ולעזוב.

תתייחסו לאהבה ולזוגיות שלכם כמשהו חדש בכל יום, אל תהיו בטוחים בעצמכם שזה שם לעד. זוגיות צריך לטפח ולשמר בכדי שהיא לא תירקב ותתמוגג לכם בין האצבעות. אם אתם יחד עשר שנים, תחגגו כאילו זו השנה הראשונה שלכם יחד. אתם יכולים גם להיעזר באימון אישי לזוגיות.

אל תחשבו שאם עברו הרבה שנים, הצד השני כבר שכח ולא מעוניין בחגיגות. תחגגו כל יום את הזוגיות שלכם ואת ההזדמנות שלכם לאהוב ולחיות בזוג. תקנו מתנות אחד לשנייה, תפתיעו זה את זה בכל הזדמנות, תצאו לבלות, סעו לנופש, תוודאו שיחסי המין שלכם תקינים ועל בסיס קבוע, אל תפסיקו להתנשק, תמיד תישנו באותה מיטה, תנגעו אחד בשנייה- מגע נורא חשוב ליחסים תקינים, תכבדו אחד את השנייה ותעניקו מהלב.

6. כביסה מלוכלכת מכבסים בבית!

אל תוציאו את הכביסה המלוכלכת ליד ההורים שלכם, אם הגעתם לארוחת שישי אחרי וויכוח לוהט, עשו פאוזה והמשיכו את הוויכוח בבית. ההורים תמיד יהיו לטובת הבן או הבת שלהם, לכן נורא מסוכן לפתוח וויכוח לידם ולגרום להם לא לחבב את בן או בת הזוג שלכם.

ההורים לא יודעים מה קורה בניכם בחדרי חדרים ועלולים להיות מופתעים ממקרה מסוים במידה ותתווכחו מולם. הם יכולים לזכור לבן או בת הזוג שלכם את המקרה המסוים הזה לכל החיים ואולי גם לאהוב אותו פחות בגלל זה. כביסה מלוכלכת מכבסים בבית נקודה.

לסיכום

זוגיות מוצלחת נבנית עם הזמן ולא תמיד ניתן להשיג אותה בהתחלה, בכדי לעבוד על זוגיות מוצלחת צריך ללמוד לוותר ודעת איך לחיות חלק ממשהו ולא כיחיד. צריך לתחזק את הזוגיות ולתדלק אותה במתנות, הפתעות, מילים יפות והרבה כבוד. תעניקו אחד לשנייה ותקשיבו אפילו כשקשה לכם. זוגיות מוצלחת היא תוצר של עבודה קשה ולא משהו שנוצר מכלום.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

למצוא זוגיות באתר הכרויות

למצוא זוגיות באתר הכרויות

יש אינספור מקרים שבהם אנשים מתקשים למצוא זוגיות, וזה לא משנה אם מדובר על למצוא ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *