דף הבית » לנוער » נפלאות עולם הטנטרה
עולם הטנטרה

נפלאות עולם הטנטרה

טנטרה היא תורה מיסטית עתיקה אשר התפתחה בהודו לפני כ-5,000 שנה. הטנטרה התפתחה במקביל ליוגה ולאיורוודה, שתיהן תורות ידע עתיקות עם תרגול אשר מוביל להארה, וכך גם הטנטרה. בסנסקירט, השפה ההודית הקדושה העתיקה, משמעות המילה טנטרה היא מארג או הרחבה. הטנטרה נועדה להביא להארה, והתרגול שהיא מנתבת אליו, גם הוא, כל ממשעותו היא להביא להארה.

הטנטרה כהשקפת עולם מדברת על התופעות שסביבנו, ומערכות היחסים ביניהן, אלו היוצרים מעין רשת או מארג, שמשלב אותם לכדי דבר אחד ומורכב מהרבה דברים בתוכו. בדרך זו של "חשיפה לרשת", האדם מודע לעצם היותו מוכל במארג זה, וכך מרחיב את תודעתו, מעבר לעצמו ולסביבתו הנתפסת באופן רגעי. הטנטרה, כמו שהיא מסבירה את הסביבה, אף מקשרת בין הגוף והנפש בקשר שאין להתירו.

הארת האנרגיות המיניות

בלב ליבה של תורת הטנטרה מצוי היחס למיניות, שכן זו נתפסת כדרך להנעת האנרגיה בגופנו, עד למצב של הארה. העזרה שאדם מקבל, במסגרת מערכת היחסים עם בן/בת הזוג, מאפשרת לו להניע את האנרגיה המינית במרכזי האנרגיה בגופו, יחד עם הקונדליני, זרם האנרגיה המגיע מהמרכז המיני בגוף האנרגטי, ועל ידי כך להביא את גופו לחוות הארה. את ההארה כמובן לא ניתן להבטיח, אך באמצעות תרגול טנטרי מכוון, האדם מתעלה עד לשלב המדויק לו, ומה שלא ניתן לסיים בגלגול הזה, נשאר עם הנשמה כהצלחה לגלגולים הבאים, כך על פי הטנטרה.

 

הטנטרה באה לידי ביטוי למעשה כמעט בכל אלמנט בחיינו – בתזונה,  במערכות יחסים, בתפיסה תודעתית של ניהול המרחב והחיים בכלל. הטנטרה היא זו מביאה את האדם לסף חדש של היכרות עם העולם שבחוץ, מבעד לעצמו ומעבר אליו.

 

אז כיצד ניתן להכיר ולתרגל טנטרה?

אל נפלאות הטנטרה ניתן להיחשף, להכיר ולתרגל כיום באמצעות מפגשים, סדנאות וקורסים שונים בתחום. ישנן גם סדנאות טנטרה מיוחדות לזוגות שכוללות הדרכות ותרגולים המעבירים את הידע בשילוב תרגול ממוקד הנלווה לכך. את תרגול הטנטרה עושים על מנת לקדש את גופנו ולהניע את האנרגיה המינית בין בני הזוג בשיתוף פעולה עד שהיא עשויה להביא להארה משותפת.

הסיפורים האלה עושים לך את זה? רוצה להפוך את הפנטזיה למציאות? הרשמה לאתר אשלי מדיסון >>

בסיום תרגול זוגי שכזה, עוברים בני הזוג למדיטציה אישית, כל אחד עם עצמו, ואז מתאפשר לכל אחד מהם להגיע למימוש האנרגטי הפרטי הגבוה ביותר. האפשרות שיש לסדנאות ולשיעורי הטנטרה להאיר את עולמנו ולאפשר לאנרגיה המינית שלנו להיפתח ולהוביל אותנו להארה היא גדולה ומרתקת. שווה בהחלט לנסות ולגלות עולמות מיניים חדשים ומרגשים…

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

עבירות קטינים - מדוע ישנה עלייה בעבירות קטינים?

עבירות קטינים – מדוע ישנה עלייה בעבירות קטינים?

בשנים האחרונות אנו שומעים בחדשות ובגורמי התקשורת השונים על מקרים רבים של אלימות במשפחה. חשוב ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *