דף הבית » כללי » התמכרות למין
התמכרות למין

התמכרות למין

על פי הערכות, הרי שבין 2 ל-5 אחוז מהאוכלוסייה מכורים למין. התמכרות זו היא בדיוק כמו כל התמכרות אחרת, יש לה השפעות נפשיות ויש לה השפעות פיזיולוגיות שונות. חשוב לומר, התמכרות למין לא אומרת בהכרח שהמכורים מבצעים פעולה לא חוקית בשביל להשיג את מבוקשם, אף על פי שלא פעם, בדיוק כמו בהתמכרויות אחרות, זה יכול להוביל לכך.

התמכרות למין מוגדרת כאנשים שלא יכולים לחוש סיפוק לדחפים המיניים שלהן, וכל מה שהם חושבים עליו וכל מה שהם עושים נועד לממש את הדחפים המיניים שלהם. בין אם זה באופן אקטיבי עם בן או בת מהמין שלהם או המין השני, ובין אם זה באופן עצמי, וכן זה יכול להיות באופן פסיבי, צפייה בסרטים, קריאה במגזינים, התבוננות בתמונות ועוד.

הטיפול בהתמכרות למין, אף הוא איננו שונה מאשר בהתמכרויות אחרות. הטיפול סובב סביב מספר מעגלים. המעגל הראשון הוא טיפול אישי, מול פסיכולוג, פסיכיאטר או מטפל אחר, המעגל השני, הוא טיפול תרופתי, כדורים שמיועדים לדכא את הדחף ולמנוע ממנו לפעול, המעגל השלישי הוא טיפול קבוצתי, ישנן קבוצות שונות שנפגשות אחת לשבוע ובמהלך הפגישה כל מטופל מספר על הקשיים שהוא חווה ומה הוא מרגיש, וכיצד אפשר לעזור לו.

התמכרות למין היא תופעה שצוברת תאוצה, הן בגלל הנגישות והן בגלל האמצעים השונים אשר "משדרים" מין, בין אם זה קולנוע, טלוויזיה, אתרי אינטרנט ועוד. מאחר ויש לא מעט ריגושים אשר יכולים לגרום לדחפים להופיע ולהתפרץ, הרי שצריך לדעת כיצד לעבוד וכיצד להיות מטופלים בנושא באופן חכם, כך שלא תהיה שום בעיה להתמודד עם הבעיה לאורך זמן.

חשוב לומר עוד, התמכרות למין היא לא תופעה אך ורק של אנשים מבוגרים שחוו מין, אפשר למצוא לא מעט בני נוער אשר מתחילים לחוות התמכרות כזו כבר בגיל הנעורים. זה יכול לבוא לידי ביטוי בעובדה שהם משקיעים זמן בנושא על חשבון פעילויות אחרות, התעלמות מסיכונים שכרוכים בכך, התנהגויות מיניות שונות ועוד.

טיפול בהתמכרות זו הוא חיוני על מנת לקיים שגרת חיים סבירה ובריאה.

 

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

אביב הגיע פסח בא…וגם המתנות

תקופת החגים מעוררת בנו רגש של קרבה, משפחתיות ורצון להעניק מתנות נפלאות! בעוד שחג הפסח ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *