דף הבית » כללי » כיצד להתמודד עם בן משפחה הסובל מבעיית אגרנות כפייתית?
אגרנות כפייתית

כיצד להתמודד עם בן משפחה הסובל מבעיית אגרנות כפייתית?

בן משפחה הסובל מבעיית האגרנות הכפייתית, עלול להסב סבל וצער לכל בני המשפחה, וזאת לנוכח ההיבטים השונים הנלווים לבעיה. היבטים הקשורים בין היתר בכל הנוגע לאופן תחזוקת סביבת המגורים בה חי האגרן הכפייתי, דרך ההיבטים הרגשיים הנובעים מתחושת אשמה, פחד ובושה ועד להיבטי הבריאות הירודה הנובעים כתוצאה מחוסר היגיינה של סביבת המגורים.

היבטים אלו ואחרים מקשים על בני משפחתו של האגרן "לאסוף" את הכוחות הנפשיים הנדרשים לצרכי ההתמודדות עם הבעיה, ורבים מהם, פשוט "מרימים ידיים" ומניחים לאגרן הכפייתי להמשיך ולעסוק בפעולות האגירה והאיסוף של פריטי האגרנות.

כיום, לנוכח מימדי התופעה (ההולכת וגדלה), חל שיפור משמעותי בכל הנוגע למודעות לבעיה. כיום, באמצעות קבוצות תמיכה לבני משפחה של אגרנים כפייתיים, בני משפחתו של האגרן הכפייתי, יכולים לצאת ממעגל הבושה העוטף אותם ולמצוא שפה משותפת עם אנשים נוספים המתמודדים עם אותה בעיה ואותם קשיים.

קבוצות תמיכה אלו פועלות בכל רחבי הארץ, ובחלקן הן מקיימות מפגשי תמיכה משותפים לבני המשפחה ולאגרן הכפייתי. קבוצות תמיכה אלו מנוהלות (ברוב המקרים) על ידי צוותים מקצועיים של אנשי פסיכולוגיה ועובדים סוציאליים, ומטרתן: הקניית כלים מעשיים להתמודדות במהלך היומיום עם מכלול ההיבטים הנלווים לפעולת האגירה והאיסוף של בן משפחותיהם.

בנוסף, בני המשפחה יכולים למצוא מידע מקצועי מורחב בכל הנוגע לתופעת האגרנות הכפייתית, הן באמצעות ספרות מקצועית בנושא והן באמצעות מידע זמין העומד לרשותם ברשת האינטרנט. מידע זה יוכל לסייע גם לכם למצוא דרכים אלטרנטיביות להתמודדות עם תופעת האגרנות הכפייתית.

פינוי דירות אגרנות כפייתית

אחת מההמלצות אותן תקבלו מאנשי המקצוע המציעים לכם מסגרות טיפוליות לתופעת האגרנות, היא פעולת פינוי מקצועי של דירות אגרנות כפייתית. הדרך לפינוי עוברת (ברוב המקרים) בהסכמתו של האגרן לפעולה, והיא נתמכת בעידודם של בני המשפחה העושים  הכול על מנת לשכנע את בן משפחתם להסכים לכך.

הליך פינוי דירות אגרנות כפייתית, חייב להתבצע על ידי נותני שירות מקצועיים המתמחים בנושא, וזאת לנוכח המורכבויות הפיזיות (וגם הנפשיות) הנלוות להליך הפינוי.

 

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

ארונות אמבטיה נוחים – ניצול מקום מרבי

אתם מנסים לחשוב איך לעצב מחדש את חדר הרחצה שלכם? עד היום מעולם לא היו ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *