דף הבית » טיפים לנשים » איך לדעת שהוא אוהב אותי
בגידות במגזר החרדי

איך לדעת שהוא אוהב אותי

הרבה פעמים נשים הנמצאות בקשרים זוגיים או מחוץ להם, אך מעורבות בקשר כלשהו, גם אם בראשיתו, שואלות עצמן– האם זה מה שאני מחפשת? האם הצד השני מספיק טוב בשבילי? האם אני מספיק טובה עבור הצד השני? איך לדעת אם הוא אוהב אותי? וכו'.. העניין הוא, שאנשים ששואלים את עצמם שאלות כאלה, קצת מעבר לרמה הטבעית של ספק בריא, לרוב לא יחושו נאהבים, לא משנה מה תהיה התשובה.

בנאדם צריך לאהוב את עצמו

בנאדם, על מנת לאהוב, צריך קודם כל לאהוב את עצמו. ובנאדם שאוהב את עצמו מאמין שאחרים מסוגלים לאהוב אותו. אם אדם גדל בתחושת דחייה רוב חייו, איך הוא יאמין שאחרים יקבלו אותו, אם אפילו הוא לא מקבל את עצמו. כי זו התחושה שקיבל מההורים או מהסביבה. אבל למעשה בשביל לדעת לאהוב צריך לדעת להיות נאהב. וכדי לדעת להיות נאהב, צריך לדעת לקבל את עצמך. הקבלה העצמית תוביל לקבלה חיצונית של אחרים.

בשביל אהבה, צריך קשר זוגי

קשר זוגי הוא חיבור בין שני אנשים שבחרו להיות ביחד, מסיבות כאלה או אחרות. במקרים נדירים מדובר באהבה ללא תנאי, לרוב מדובר באינטרס משותף. את תתני לי אהבה, אני אתן לך בטחון. אתה תעזור לי כלכלית, אני אעזור לך מינית. וכו'. אך מעבר לאינטרס ישנו חיבור שמאפשר לשני אנשים אלו להיות ביחד. כאשר האינטרס הוא המניע היחד, אין עתיד לקשר והוא הופך לקשר שכל צד מרגיש כלוא בו ומתחיל לאבד תקווה וחיוניות עם הזמן, טוב יעשו בני זוג הנמצאים בקשר כזה, אם ילכו כל אחד לדרכו.

מתי פורחים?

הפריחה מובטחת ברגע שיוצאים מקשר הרסני. אין טעם להאשים את הצד השני, רוב הסיכויים שהוא הרגיש כלוא וניזוק באותה מידה בדיוק. רוב האנשים אינם מנסים לאמלל אף אחד ובוודאי שלא את בן זוגם, שאותו לבטח הם אוהבים אפילו אם הקשר יצא, בסופו של דבר, יותר מזיק מאשר מועיל. החיבור היותר מוצלח בין בני זוג הוא החיבור בו גם יש אינטרס משותף והכללים על ה"סחר" בו נשמרים. ובמקביל ישנה אפשרות לקבל ולהכיל את תכונותיו ומנהגיו של הצד השני.

בהתחלה זה ההתרגשות מהבלתי מוכר, בהמשך זה הרוגע של המוכר

אם בתחילה ההתרגשות היא זו שהעלתה חיוך על השפתיים, לאט לאט הסיבה הופכת להיות הבן זוג, המוכר, האהוב, הבטוח. כשמתחילים לחייך בעקבות הקשר, לאחר שההתלהבות הראשונית חלפה, יודעים שהאהבה מתחילה לפרוח. אז לכל מי ששואלת את עצמה – איך לדעת שהוא אוהב אותי? – זו התשובה.

ואם נמצאים בשלב ההתחלתי, איך לדעת שהוא אוהב אותי?

אי אפשר לדעת

אין אפשרות אמיתית לדעת אם הוא אוהב אותך או לא בשלב הראשוני, אבל ההתאהבות קיימת ללא ספק, לכן אפשר להתעודד בזה ולחכות עד שהיא תחלוף.

גבר עם ורד בפהלטפח את מה שיש

בזמן שהיא קיימת ניתן להתחיל לטפח תנאים וסביבה המתאימים לקשר ולרצונות וצרכי שני הצדדים. דבר זה יגדיל את הסיכוי לקשר מוצלח במידה משמעותית. הרי כמעט כל הזכרונות מתקופת ההתאהבות הראשונית הם זכרונות טובים, לכן אם תארגנו את חייכם המשותפים, בין אם באותה דירה ובין אם ממעט יותר רחוק, בצורה טובה ונכונה, רוב הסיכויים שהחיים הזוגיים שלכם ימשיכו להיות נעימים ומשמחים. כמו כן, אם יש לך קצת הרגשה של חוסר בטחון או הערכה עצמית נמוכה, את מוזמנת להשקיע קצת בעצמך וללמוד איך להיות יפה יותר.

לתת ולקבל

אין טעם לשאול את עצמך בכל יום איך לדעת אם הוא אוהב אותי? את לא צריכה לדעת. מספיק שאת יודעת שאת אוהבת אותו. תני ותקבלי, זו מהות הקשרים האנושיים בכלל והקשרים הזוגיים בפרט. מי שנותן מקבל, מי שיודע לתת יודע גם לקבל ולא לדחות את מה שמעניקים לו. והכי חשוב מי שיודע לאהוב ואוהב את עצמו, יהיה גם נאהב ויקבל את האהבה. אין טעם לרדוף אחריה.

לבחור כל יום מחדש

חשוב מאוד לזכור שקשר זוגי הוא בחירה, אף אחד לא מחזיק אתכם בתוכו. נכון שכאשר הקשר לא אופטימלי, עולים הקשיים וההרגלים שמחברים אתכם חזק חזק, הפחד ממה יהיה כאשר תפרדו, מה אם בן הזוג יהיה עם אדם אחר, איך תשרדו את זה? התשובה פשוטה – אתם תשרדו. ואפילו לא משנה איך. אם הקשר הרסני, אל תתנו יד לקיצוץ הכנפיים. תגיעו להחלטה משותפת לאחר דיון מעמיק ופורה, ללא כעסים וויכוחים. לרוב באמת שני הצדדים יתנהגו בצורה בוגרת ויגיעו למסקנות. לאחר מכן תוכלו לפנות כל אחד לדרכו ולפרוח מחדש. ולאלה מכם שלא נמצאים בקשר כובל ומדכא, תפסיקו לרדוף אחרי האהבה, היא כבר אצלכם ☺

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

פריטי לבוש קלאסיים

פריטי לבוש קלאסיים שאת חייבת בארון שלך

המלתחה הנשית טומנת בחובה לא מעט סודות ופרטי לבוש, אך לצד הקפוצ'ונים המחממים של האקס ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *