דף הבית » טיפים לגברים » למה היא חופרת ומה אפשר לעשות עם זה?

למה היא חופרת ומה אפשר לעשות עם זה?

היא חייבת לספר לך כל מה שקרה לה היום במשרד ואתה חייב לנוח, לשבת בשקט בלי שאף אחד יתעסק איתך, לפחות שעה. זה לא שלא אכפת לך ממנה, אלא שהדרך שלך למלא את המצברים היא הזפזופ הזה מול מסך הטלוויזיה בחוסר מעש והיא, איך נאמר, מפריעה.

מה הקשר בין חפירה לבין סרוטונין?

מכירים מצב כזה לאחר יום עבודה? זה קורה במקרים נוספים ולאו דווקא בסוף היום. מדוע זה עובד ככה? לא נמציא את הגלגל אם נספר שגברים ונשים בנויים שונה, אבל כן נרגיע את הרוחות אם נבין מה שונה, ולמה בגלל השונות הזו נשים, מה שנקרא: חופרות.

הסרוטונין הוא הורמון המיוצר בכמות רבה יותר אצל גברים מאשר אצל נשים. זהו ההורמון המרגיע את הנשים. תפקידו בא לידי ביטוי בעיקר ברגשות ובתחושות הקשורות למצבי הרוח. במצב בו מתעורר מתח זורם הדם לאזורי המוח הרגשיים. זרימת הדם לאזורים אלה גבוהה יותר אצל הנשים. הצלחתם להבין את המשוואה המוזרה הזו?

גברים מתרגשים פחות מאירועים וממצבים שהתרחשו במהלך היום כי הם מצוידים בסרוטונין שהאישה כבר "בזבזבה" (כשנכנסה למתח). משתמע מכך שנשים לחוצות יותר מגברים ונדרשות לייצר סרוטונין כדי להירגע (שלא נדבר על כך שבמקור מיוצר אצלן פחות סרוטונין מאשר אצל הגברים).

מה מרגיע אותה?

העניין הוא, שהאישה צריכה לייצר את הורמון הסרוטונין כדי להירגע. מה מרגיע אותה? כאן הקאצ' הגדול: לשוחח ולהרגיש שמישהו מקשיב. המתח יורד כאשר היא משחררת אותו על ידי שיחה (במהלכה המוח מייצר את הסרוטונין).

הגבר, לעומת זאת, רגוע ולא זקוק לקשקשת או לכל דבר אחר. יש לו די והותר מהחומר הזה בגוף, ולכן הוא לא נרעש יותר מדי. לא, אנחנו לא אומרים שהוא לא רגיש ושלא אכפת לו. בהחלט שכן. אבל מה לעשות שמבחינה הורמונלית, הוא מסודר.

מה עושים?

עכשיו כשהכול ברור זה רק עניין של ארגון זמנים נכון: חזרת מהעבודה? תן לה נשיקה ותגיד שאתה חייב חצי שעה, שעה שקט ואחר כך תשמע את הכול. לך תבהה לך בכיף. לאחר מכן תחזור ותעמוד בהבטחתך. שניכם יצאתם מרוצים. אם תתמיד בכך זה יעבוד לאורך זמן, ולא ייראה כמו הבטחה שאין לה כיסוי. היא תלמד להמתין בסבלנות ותהנה מתשומת הלב שלך אחר-כך. שווה לנסות.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

חדר בריחה זוגי – לדייט מפתיע ביותר

חדר בריחה זוגי – לדייט מפתיע ביותר

יציאה לדייט היא כבר לא מה שהיה פעם. בעבר נשים היו מסתפקות ביציאה צנועה להליכה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *