דף הבית » טיפים לנשים » שטויות שאומרים בהריון

שטויות שאומרים בהריון

שמעתן הרבה דברים על ההיריון? אתן מוצאות את עצמכם נחרדות מחלק מהדברים? מאמר זה ישבור מספר מיתוסים או בשפה העממית יותר 'שטויות שאומרים בהריון'.

שטויות מעלות את סף החרדה

הריון הוא אחד התהליכים הקסומים ביותר ואחד התהליכים החרדתיים ביותר. כל אישה עוברת מיני שינויים הורמונאליים אשר גורמים פעמים רבות לחרדות, חששות טבעיות ותגובות רגשיות קיצוניות. ניתן לטפל בכל אותם דברים על ידי תרגילי הרפיה והיגיון בריא. הדבר היחיד והבעייתי ביותר שבו קשה מאוד לטפל הוא המיתוסים שמפזרים רבים אודות הריון. מאמר זה יביא בפניכם מיתוסים מסוימים ויוכיח כי מדובר כאן על בליל שטויות שאומרים בהריון.

המיתוסים ושבירתם

  • אתם קובעים את מין היילוד- דבר זה אינו נכון. אין אמת בדבר כי צורת הבטן היא זו שתקבע אם מדובר על זכר או נקבה.
  • צרבת נגרמת מעובר שעיר- קיים מיתוס שמצדיק את המשפט 'שטויות שאומרים בהריון' שאומר כי אישה שסובלת מצרבת בתקופת ההיריון היא אישה שהעובר שלה שעיר. דבר זה אינו נכון. העובר סגור ומסוגר בבטן ואין שום אפשרות שההריונית תסבול מצרבת כתוצאה משיער ראשו. רפיון במערכת העיכול אשר נגרם מהפרשה של הורמונים גורם לצרבות בחודשים האחרונים של ההיריון.
  • תאכלו תות וגלידה והילד ייוולד ללא כתמי תות או בעיות עור- קיים מיתוס שאומר שצריך להשביע את הרעב של האישה ההריונית לתותים וגלידות וניל. מיתוס זה טוען כי אישה רעבה שאינה באה על סיפוקה תלד ילד עם כתם לידה בצורת תות או בעיות בעור. לא היה ולא נברא.
  • אסור לקיים יחסי מין בהריון- רבים טוענים כי אין לקיים יחסי מין בזמן ההיריון וזאת על מנת לא לגרום לעובר נזק. דבר זה אינו נכון. אלא אם אישה בשמירת הריון והרופא מורה לה להימנע מכל פעילות/ מאמץ האישה יכולה לקיים יחסי מין במהלך כל חודשי ההיריון.

לסיכום, ההמלצה היא תמיד לאסוף את רשימת החששות שמובילות לחרדות ולשאול את הרופא המטפל מה נכון ומה לא נכון. הרופא ישמח לעדכן אתכם כי ניתן לקיים יחסי מין, כי אינכם יכולים לקבוע את מין היילוד על ידי צורת הבטן, כי ילד יכול להיוולד עם כתם לידה בצורת תות גם אם האם אוכלת כל היום תותים וגלידה, כי העובר סגור ומסוגר היטב בתוך הרחם וכי ניתן לעבור מתחת לסולם מבלי לחשוש שמא הילד שלכם יישאר נמוך כל חייו בגלל שטויות שעשיתם בהיריון.

מידע נוסף על הריון, ניתן למצוא באתר mama2b.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

כל היתרונות של חלבון קולגן

כל היתרונות של חלבון קולגן

כולנו רוצים להאריך ימים, בוודאי. אבל להיות זקן? אף אחד לא מעוניין. אכן, תוחלת החיים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *