דף הבית » כללי » משמורת משותפת
מבקשת סליחה

משמורת משותפת

בהליכי גירושין, במידה ולבני הזוג יש ילדים, תמיד עולה סוגיית המשמורת, והיכן בעצם יתגוררו הילדים לאחר שהוריהם יפרידו כוחות. כיום ניתן לומר כי הדרך הטובה ביותר לסייע לילדים להסתגל למצב החדש ולא פשוט הוא בעצם לקבוע משמורת משותפת שבה שני ההורים יהיו אחראים על הילדים גם לאחר הגירושין.

מהי משמורת משותפת?

משמורת משותפת זהו מצב שבו הורים גרושים חולקים ביניהם את עניין גידול הילדים והטיפול בהם.
בסיטואציה הזו, ילד שלו הורים גרושים יש בעצם שני בתים, ומכאן שהשהות בכל בית והדאגה לצרכיו השונים של הילד אמורה להתחלק בין הוריו באופן שווה בשווה. בניגוד למה שאתם חושבים, למשמורת משותפת יש גם סייגים. אם הילד נשאר אצל האב למשך שבוע, אין זה אומר שמיד לאחר מכן הוא גם ישאר אצל אמו למשך שבוע. חלוקת הזמנים נקבעת בין ההורים אך ורק בהתאם ליכולת שלהם, וגם כמובן לפי טובתו האישית של הילד. מומלץ על ההורים להיפגש עם עורך דין המתמחה בנושא משמורת משותפת בכדי לקבל חוות דעת בנושא

יתרונות וחסרונות.

כמו בכל דבר בחיים, גם למשמורת משותפת יש יתרונות וחסרונות.
היתרון הגדול הוא שבמשמורת משותפת הילדים פחות סובלים מהגירושין של הוריהם. העובדה שההורים התגרשו לא מפריעה לילדים לפגוש את שני ההורים, וכך בעצם תחושת האובדן כמעט ולא קיימת. יתרון נוסף במשמורת משותפת הוא שבגלל שהילד נפגש גם עם אביו וגם עם אמו, שניהם בעצם מעורבים בכל ההחלטות החשובות הנוגעות לגידולם כגון חוגים, תחביבים, חינוך, בריאות ועוד. במצב שבו למשל אין משמורת משותפת, וניתנים הסדרי ראייה לאחד ההורים, ההורה שמגדל את הילד יהיה הדומיננטי יותר בכל ההחלטות הנוגעות אליו, ואילו ההורה שפוגש את הילד בהסדרי ראייה יהיה דומיננטי פחות.

החיסרון במשמורת משותפת הוא שבכדי שהיא תתקיים כנדרש, ההורים יהיו חייבים לגור בסמוך האחד לשני (למשל במצב שבו ילד לומד בבית ספר, לא יכולה להיות משמורת משותפת אם אחד ההורים יחליט לעבור לגור במקום מרוחק מאוד מההורה השני). דבר זה מגביל במעט את ההורים שכן אם אחד מהם צריך למצוא מקום עבודה חדש, או לרכוש נכס אחר במחיר אטרקטיבי יותר, לא תמיד הדבר יתאפשר. חסרון נוסף במשמורת משותפת הוא שבמקרים מסוימים הדבר יוצר בלבול בקרב הילדים. מקרי עבר הוכיחו כי ישנם ילדים שביטחונם התערער בעקבות המעבר התמידי בין בית, ונראה כי לעיתים עדיף שלילד יהיה בית אחד קבוע.

לסיכום

לפני הגירושין ניסיתם גם טיפול זוגי אבל שום דבר לא עבד. גם אם כועסים על הגרוש או הגרוש, חשוב מאוד לא להציג זאת לילדים בכדי לא להשפיע עליהם.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

ארונות אמבטיה נוחים – ניצול מקום מרבי

אתם מנסים לחשוב איך לעצב מחדש את חדר הרחצה שלכם? עד היום מעולם לא היו ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *