דף הבית » גאווה » זוגיות חד מינית בישראל

זוגיות חד מינית בישראל

האהבה לוקחת אותנו למקומות שונים ומראה לנו שאין גיל, דת, גזע או מין למילה אהבה. היציאה מהארון מאופיינת בתהליך קשה ומורכב אצל מי שחווה אותה. במיוחד במדינה שלא מכירה בנישואים חד מיניים ורואה בפעילות של זוגיות חד מינית פעולה לא תקינה. העוצר הקיים על המילים הומו ולסבית גורמים לרבים תחושת כאב וענן אפור שמרחף מעליהם. לא קל למצוא זוגיות דו מינית, שלא לדבר על זוגיות חד מינית.

אנשי הקהילה צריכים להתמודד עם ההתמודדות הרגילה של הזוגיות ובנוסף לכך להתמודד עם הסביבה על ההצהרה של זוגיות חד מינית. ישנן זוגות רבים שעומדים על סטאטוס שונה מבחינת היציאה מהארון, ישנם כאלו שעדיין לא מוכנים לצאת ומקיימים זוגיות בסתר מהסביבה ומהמשפחה. נראה כי הזוגיות מקלה עליהם וגורמת להם פעמים רבות לצאת מהארון העמוק שהיו בו.

התחזקות בקהילה

נורא קשה להחזיק זוגיות חד מינית במדינת ישראל, מאחר ותושביה לא מגלים סובלנות רבה לסוג הזוגיות הזו. מדינת ישראל היא מדינת דת והיא רואה באורח חייה של הקהילה ההומו לסבית כחילול צביונה הדתי וההיסטורי של מדינת היהודים. מאחר ואין תמיכה גדולה מהמדינה, הרבה זוגות חד מיניים מפרקים את הזוגיות אחרי זמן קצר. לעיתים מה שגורם להם להתחזק היא הקהילה שתומכת בהם ומהווה עבורם תחליף למשפחה. זוגות רבים מחליטים לעזוב את הארץ ולהגר למדינה בה יש סובלנות ליחסים מסוג זה. בשנת 2001 התקיימו הנישואים החד מיניים הראשונים בקנדה, מה שנתן לגיטימציה לזוגות ישראלים לנסוע לחו"ל ולהינשא.

האהבה מנצחת

זוגיות חד מינית מקשה על גידול ילדים, הרבה זוגות מחליטים לוותר על ילדים מאחר וזו פרוצדורה קשה וארוכה. עומדות בפניהם שתי אפשרויות, לאמץ ילד או להיעזר בבחורה הטרוסקסואלית להבאת ילד ביולוגי. פסק דין הראה כי יש זכויות להורה לא ביולוגי, אך במצב כזה הילד עלול להיקרע בין שתי בתים ולחוות ילדות קשה. כמו כן, נראה כי יש ריכוז גבוה של הומואים ולסביות בעיר תל אביב, למרות שהעיר לא מציעה הרבה מקומות בילוי חד מיניים. תל אביב נחשבת לעיר סובלנית עבור הקהילה. כפי שהבנתם, זוגיות חד מינית עלולה להיות קשה ודרוכה במכשולים רבים, אך אין דבר שהאהבה לא יכולה לגבור עליו.

הסיפורים האלה עושים לך את זה? רוצה להפוך את הפנטזיה למציאות? הרשמה לאתר אשלי מדיסון >>

תומכים בקהילה הגאה? אתם מוזמנים לקרוא עוד על חיזוק עסקים גאים בת"א.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

חנות סקס

למה כדאי לכם לבקר בחנות סקס?

בעשורים האחרונים אפשר למצוא יותר ויותר חנויות סקס שנמצאות ברחובות ראשיים של ערים גדולות, בארץ ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *