דף הבית » בעיות ביחסים » ייעוץ זוגי – אפשר להציל באמצעותו מערכות יחסים במשבר
בוגדים בוגדות

ייעוץ זוגי – אפשר להציל באמצעותו מערכות יחסים במשבר

 

ויכוח בין בני זוג הוא דבר נפוץ ומקובל. מומחים טוענים כי ויכוח הוא דרך מצוינת ליישור הדורים וליצירת הבנות. עם זאת, לא פעם קורה שויכוח מיותר לחלוטין נגרר למקומות שאיש מבני הזוג איננו מעוניין בהם.

מילה נאמרת ולעמותה מילה אחרת ועוד אחת, מפלס הכעס עולה ומבלי משים מגיע הזוג למצב שבו מערכת היחסים נמצאת במשבר כמעט בלתי ניתן לפתרון. במצב כזה, גם ייעוץ זוגי מקצועי, לא בטוח שיוכל לסייע, ושני בני הזוג עלולים למצוא את עצמם בלא שהתכוונו לכך גרושים איש מרעותו.

שלושת הצעדים למניעת פירוק החבילה

אחד הדברים החשובים ביותר הוא לדעת מתי להפסיק. במצב של רתיחה עלולה מערכת קבלת ההחלטות של כל אחד מבני הזוג להשתלט עליו ולהביא אותו לקבל החלטה בלתי נכונה בעליל. הפסקה של ויכוח, גם כזה שהוא סוער במיוחד, מפסיקה את ההידרדרות. זאת ועוד – היא מאפשרת לסופר אגו להשתלט בחזרה על העניינים ולקבל החלטות הגיוניות. הסופר אגו, בקצרה, הוא מצב נפשי רגוע שבו ההיגיון שולט על הרגש.

לאחר ששככו הכעסים, הצעד המתבקש הבא הוא פנייה לקבלת טיפול זוגי. המדובר בפנייה לגורם מוסמך שהוכשר לכך ויכול לסייע לבני הזוג להתגבר על מחלוקות. בדרך כלל מחלוקות כאלה מצטברים במשך שנים ומתפוצצים ברגע אחד. דיון מעמיק וממצה בכל הנושאים עשוי לפרק את מרבית המוקשים העומדים בדרכם של חיי נישואין תקינים.

קבלת ייעוץ על דעת שני הצדדים

קבלת הייעוץ הזוגי כאמור חייבת להתבצע על דעת שני הצדדים, אחרת אין בה כל תועלת. בנקודה זאת חשוב להזכיר כי הדבר הקל והנוח ביותר לעשות בכל מקרה של מחלוקת הוא לפרק את הנישואין וללכת איש לדרכו. החכמה האמיתית היא להישאר ביחד תוך היצמדות לחיים משותפים, שבטווח הארוך מוכיחים את עצמם כמשתלמים ביותר והעדיפים ביותר לכל אחד.

לא אחת קורה שאחד מפני הזוג מתנגד לייעוץ זוגי, כשהסיבה לכך היא פחד מובנה של אנשים רבים מפני פגישה עם פסיכולוג או כל מי שנראה כאילו הוא כזה. הפחד הזה, יש לומר, איננו מאפיין ישראלים דווקא אלא הוא משותף רבים וטובים בכל רחבי העולם. באנגלית, למשל, הכינוי הנפוץ לפסיכולוג הוא "Shrink" – כינוי שפירושו המילולי הוא "סוחט" או "מכווץ".

חשוב לומר, לפיכך, כי הטיפול הזוגי איננו בהכרח ייעוץ אצל פסיכולוגי קליני, אף כי הוא כולל הרבה סממנים של טיפול כזה. הטיפול נועד בעיקר למצוא את החסמים הפוגעים בחיי הנישואין ולנטרל אותם.

טיפול זוגי – לא מה שחשבתם

הצעד השלישי הוא ביצוע הטיפול בפועל. משמעות הטיפול איננה ישיבה בפני המטפל והקשבה אליו. המשמעות איננה גם מענה לשאלות שלו, נוקבות ככל שיהיו. טיפול זוגי מחייב היענות של שני בני הזוג למשימות ומטלות שיטיל עליהם המטפל ושהמטרה שלהן היא ליצור בסיס רחב ויציב יותר למערכת יחסים עתידית.

לסיכום ניתן לומר שפנייה לייעוץ זוגי היא צעד חשוב והכרחי לכל זוג המעוניין להציל את חיי הנישואין שלו.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

חנות סקס רחובות

חנות סקס רחובות – איך מוצאים חנות טובה?

אם אתם רוצים להנות מחיי מין טובים יותר, או מעינוג עצמי מוצלח ומכל מה שהגוף ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *