דף הבית » לזוגות » באיזה גיל רצוי לסרס את הכלב
באיזה גיל רצוי לסרס את הכלב
באיזה גיל רצוי לסרס את הכלב

באיזה גיל רצוי לסרס את הכלב

הכלבה המליטה? אימצתם גור כלבים? מזל טוב. הנה כמה דברים שכדאי לדעת: החיסון הראשון ניתן בגיל שישה שבועות ואחרי שבועיים עד ארבעה שבועות שוב יקבל הגור חיסון. כך עד גיל 16 שבועות לפחות. זריקה נוספת ניתנת שנה לאחר סיום ההפוגה של החיסון האחרון.

באיזה גיל רצוי לסרס את הכלב |

באזורים רבים בעולם, בגלל איסורים תרבותיים או כלכליים, כלבים אינם מעוקרים או מסורסים אלא אם הם סובלים ממחלת דרכי הרבייה. עם זאת, בארצות הברית כמעט כל הכלבים נעשים סטריליים על ידי ניתוח בשלב כלשהו בחייהם.

זה טוב יותר ומאפשר בקרת רבייה בבעלי חיים שאינם מסוגלים עוד או לא רצויים לגידול. מעבר לכך, סירוס על יד מרפאה לבעלי חיים באשדוד כדאי לעשות לכלבים המביאים התנהגויות ושינויים גופניים הקשורים לנוכחות הורמונים מסוימים בדרכי הרבייה בכלבים אשר נמצאו בעייתיים.

ניתוחים נפוצים בבעלי חיים |

הניתוחים הנפוצים ביותר בבעלי חיים ובעיקר בכלבים הם כריתת הרחם, שחלה, (הסרת הרחם ושתי השחלות), המכונות בדרך כלל עיקור וסירוס (הסרת שני האשכים). באופן קולקטיבי, ניתן לכנות ניתוחים אלה כריתת כליה, הסרת הגונדות או אברי הרבייה.

לא לכל בעל חיים יהיה מותר לבצע סירוס אלא רק לבעלי חיים שבריאותם או אופן החזקתם מחייבת סירוס. בכל מקרה של אי הבנה מה כדאי לעשות במידה ואתם מעוניינים בסירוס, רצוי להיוועץ עם ווטרינר מומחה המבין בסוגיה זו.

האם סירוס כלבים מסוכן |

סירוס לכלבים נעשה בעזרת חומרי הרדמה מסוימים, ציוד ניטור להרדמה וטכניקות כירורגיות אחרות כאשר הוכח במחקרים מרובים, כי כלבים יכולים לעבור בצורה בטוחה ניתוח לכריתת אשכים או המרה, וזאת רק כאשר הכלב מגיע לגיל 6 עד 8 שבועות.

שיעור הסיבוכים שלאחר ניתוח כזה, אינו משתנה בין הקבוצות שעברו ניתוח כאשר הם צעירים מאוד ובין אלו שעברו ניתוחים כאלו בגיל המסורתי והמקובל יותר, כאשר שיעור הסיבוכים הכללי לאחר הניתוח דווח על 6.1%. הרוב המכריע של הסיבוכים שלאחר הניתוח הם זניחים ואינם מצריכים טיפול וטרינרי. כדי לעשות לכלב שלכם ניתוח כזה התייעצו עם וטרינר.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

איך יודעים שחדר הבריחה איכותי?

איך יודעים שחדר הבריחה איכותי?

חדר בריחה הפך זה מכבר לאטרקציה מועדפת על אנשים רבים. הוא פותח את הראש, הוא ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *