דף הבית » לזוגות » טקס נישואין אזרחי
חתונה אזרחית

טקס נישואין אזרחי

במדינת ישראל אין הפרדה בין הדת למדינה. דבר זה מחייב את אזרחי ישראל לפעול בהתאם לחוקים ומוסכמות אשר לא תמיד מוסכמים עליהם, כמו כל הקשור אל טקס נישואין. במאמר זה נסביר מהו טקס נישואין אזרחי, האם ניתן להתחתן בישראל בנישואים אזרחיים, האם נישואים אלו חוקיים וכיצד ניתן לעשות זאת.

ישראל ומוסד הנישואים

בישראל נישואים הם טקס הקשור ישירות אל הרבנות הדתית. הנישואין בישראל מותרים רק לזוגות המשתייכים לאותה דת ולמינים מנוגדים. נכון להיום, הנישואין האזרחיים אינם מוכרים כנישואין, אלא כשותפות משפטית באם הזוג חותם על הסכמים מחייבים. חשוב לדעת כי למרות שהרבנות אינה רואה בזוגות שנישאו אזרחית כנשואים, הזרם הרפורמי מכירה בנישואים אזרחיים חד מיניים באם אכן הזוג חתום על הסכם זוגיות ומקיים בית משותף כמו כל זוג אחר במדינה. יש ארגונים שונים בישראל אשר מארגנים טקסים מסודרים, כמו למשל ארגון משפחה חדשה, בה עורכי הדין ובני הזוג חותמים על הסכמי ממון, הסכמי חיים משותפים ועורכים טקס נישואין אזרחי.

 

טקס נישואין אזרחי – מדוע?

הרבה אנשים בישראל אינם מבינים מהי המהות של טקס נישואים אזרחיים בישראל, עד אשר הם נתקלים במצב בעייתי או מכירים חברים או משפחה אשר חווים קושי בכל הקשור אל מוסד הנישואים. כאן נרתמים לעזרתם ארגונים אשר יכולים לסייע להם מבחינה משפטית בכל הקשור אל הקמת משפחה חדשה, טקסי נישואין וזכויות המגיעות להם.

אנשים רבים אינם יכולים להתחתן ברבנות וזאת משום שהם אינם מרגישים צורך להתחתן במסגרת דתית או משום שהם אינם יכולים להתחתן במסגרת זאת. דבר זה כולל לרוב משפחות חד מיניות, בני זוג המשתייכים לדת שונה, אזרחויות שונות, בני זוג שפסולים משום שהם ממזרים או חצי יהודים ועוד. ארגון משפחה חדשה וארגונים נוספים בארץ יכולים לספק לכל אחד ייעוץ בדבר הזכויות שלהם ולהסביר כיצד נעשית הפרוצדורה של טקס נישואין אזרחי.

מידע נוסף על ארגון משפחה חדשה, תוכלו למצוא באתר הרשמי שלהם:

http://www.newfamily.org.il/

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

קייטרינג לאירועים קטנים - אילו מנות הכי כדאי להזמין

קייטרינג לאירועים קטנים – אילו מנות הכי כדאי להזמין

ההמלצה להזמנת קייטרינג חלבי באירועים קטנים, כוללת מגוון אפשרויות טעימות לכל אורח. מתוך המבחר הגדול ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *