דף הבית » בעיות ביחסים » איך תובעים כתובה
איך תובעים כתובה
איך תובעים כתובה

איך תובעים כתובה

היום שעמדתן נרגשות מתחת לחופה, היה היום בו גם קיבלתן למשמרת מסמך רשמי ויפה בשם 'כתובה'. מסמך זה בוודאי נשמר עמוק בארון, נועד להבטיח את קשר הנישואין, לאפשר מימוש סכום כסף ראוי למחייה, בעת גירושין או חלילה מוות. כמו גם שהכתובה נועדה לדאוג לאישה לסכום שישמש אותה במקרים כאלה ואחרים.

הענקת הכתובה היא אמנם מנהג עתיק יומין. אך בפועל היא רלוונטית גם היום, וזאת בעיקר בעת הצורך למשש את הסכום שנקב בו החתן הנרגש בעת החתימה על המסמך, וזאת עבור מקרים שיש צורך להבטיח את עתיד האישה.

מתי ניתן לתבוע כתובה?

מעוניינים לדעת איך תובעים כתובה? את הכתובה ניתן לתבוע או למשש בעת שני מצבעים עיקריים: האחד בעת גירושין, והשני בעת מות הבעל. בכך אפשר להבטיח את עתידה של אלמנה, או לתבוע דמי מזונות במקרים של העדר הסכמם ממשי.

ממה מורכבת הכתובה?

המסמך הזה, שנחתם רגעים ספורים לפני טקס החופה והקידושין, הוא מסמך שמורכב מהסכום הנקוב על ידי החתן (שעליו על פי המסורת לעלות על 200 זוזים * "זוזים" הם מילה המתארת את הכסף, בו השתמשו בני ישראל לפני 2,000 שנים). בזמן שהכתובה מתארת את הקשר בין בני הזוג והיא חתומה על ידי עדים. הכתובה תכיל גם את הרכוש אותו הביאה בת הזוג לנישואין, כמו גם את הסכום הקצוב לכל מקרה של מוות או גירושין.

מהו הסכום הדרוש?

בכל הנוגע לגובה הסכום אותו יש לנקוב בעת מעמד חתימה על כתובה: רבים מאמינים כי נקיבה בסכום אסטרונומי היא הדרך הטובה מכל והצורה בה אפשר להביע את מחויבות החתן לקשר. עם זאת, בשל היכולת לממש כתובה, ממליצים הרבנים לא לעבור סכום של 120 אלף שקלים, בעוד שמדובר על סכום שיכול לפצות אישה בעת פרידה מבעלה, לשנה אחת לפחות.

כיצד ממשים כתובה?

אם את צריכה לממש כתובה, חשוב כי תפני כבר עכשיו אל יונית גזל עורכת דין מקצועית שמומחית בתחום הגירושין, ומתוך כך תכלי לממש בצורה נכונה יותר את הכתובה. בעת פטירת הבעל, רצוי גם כאן להתייעץ עם עורכת דין המבינה בתחום, וזאת כדי לקבל את הדרוש לך להמשך קיום כלכלי טוב יותר.

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

מהן עבירות סחיטה ואיומים?

מהן עבירות סחיטה ואיומים?

סחיטה באיומים – הגדרתה היא איום על אדם כלשהו על מנת שהוא יבצע מעשה מסוים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *