דף הבית » כללי » סדנאות גיבוש – דרך מוצלחת להכרויות ויצירת זוגיות
נשואים באושר

סדנאות גיבוש – דרך מוצלחת להכרויות ויצירת זוגיות

המטרה העיקרית של סדנת גיבוש מבוטאת בשם שלה: לגבש ולשפר את היחסים בין חברי קבוצה מסוימת, שיכולה להיות מקום עבודה, משפחה, חוג לימודים או כל קבוצה אחרת. אם תשאלו זוגות שכיום חיים בזוגיות מאושרת, ייתכן שהם יצביעו על פלוס אפשרי אחר של סדנאות הגיבוש – העובדה שהן יכולות להוות פתח להיכרויות, ליצירת זוגיות או ליחסים רומנטיים. גם אם יש הרואים בכך מקריות, כשסוקרים את המאפיינים של הסדנאות האלה אפשר לראות שהן מעמידות מראש מספר תנאים שעשויים להביא לכך שאותם תרחישים רומנטיים אכן יתגשמו.

הכול מתחיל באווירה

סדנאות גיבוש שמות דגש ניכר על יצירת אווירה חיובית ונעימה ככל האפשר, מה שלא רק יהפוך אותן למהנות – אלא גם עשוי להגדיל את הסיכויים לכך שהן יגשימו את ייעודן. נקודה חשובה אחרת היא שסדנאות הגיבוש יכולות להיות גם אינטימיות. יש משהו באווירה שלהן שעשוי להביא לכל אותם ניצוצות שאולי מצפים להם. התחושה הקלילה, התקשורת בין המשתתפים בסדנה, העובדה שבסדנאות הגיבוש מסתכלים על האנשים בתור אנשים ופחות בתור עובדים – כל אלה עשויים לשפר את נקודת הפתיחה של מחפשי הרומנטיקה.

אפשר להדגים זאת באמצעות המקרה של סדנת גיבוש לעובדים. כמעט בכל המקרים, העובדים יצפו לסדנה שכזו ויתייחסו אליה לא רק כאל יציאה מהשגרה, אלא גם כדרך להכיר היטב את החברים לעבודה – כולל בני זוג פוטנציאליים. אם מישהו רוצה להכיר מישהי מהעבודה ולהתקרב אליה (או להיפך, כמובן) ועלול להרגיש מבוכה במהלך פנייה אליה במהלך העבודה, כשהלחצים וכששגרת העבודה נוכחים תמיד, הרי שהאווירה המשוחררת של ימי הגיבוש יכולה להוות את ההבדל עבורו. בנוסף, בחלק מהמקרים מרגישים במהלך ערב גיבוש לצוות – פעילות מחוץ לשגרה – שניתן להכיר אנשים באמת, לשוחח איתם על נושאים שאינם קשורים בהכרח לעבודה או אפילו לגלות אם יש כימיה בין שני הצדדים.

יש פעילויות שאפשר לעשות בזוגות

לכל סדנת גיבוש יש דינמיקה משלה, כאשר יתרון מרכזי הוא שכיום ניתן למצוא סדנאות מכל הסוגים ובכל הנושאים. האתגר הגדול של המארגנים הוא ליצור סדנה שתתאים לאופי של המשתתפים בה, או לכל הפחות תפנה למכנה המשותף הרחב ביותר של העובדים. נקודה מעניינת היא שסדנאות רבות מבוססות על פעילויות המתבצעות בקבוצות או אפילו בזוגות – ומכאן שהסיכויים לאינטראקציה גדלים גם גדלים. ואגב, יש כאן בהחלט מקום לחשיבה מחוץ לקופסה: אם המארגנים של הפעילות מזהים אנשים שלדעתם מתאימים, אז למה שלא לצוות אותם מראש באותה קבוצה?

 

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

שיטות ללימוד נושאים

שיטות ללימוד נושאים

אין זה משנה איזה נושא תרצו ללמוד בצורה מעמיקה, דעו לכם כי תוכלו לעשות זאת ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *