דף הבית » בעיות ביחסים » אימון לזוגיות – 5 מפתחות חשובים למציאת ושימור זוגיות טובה
זוג מאושר

אימון לזוגיות – 5 מפתחות חשובים למציאת ושימור זוגיות טובה

אימון אישי לזוגיות, הוא תהליך אימון אישי בו המתאמן והמאמן מתמקדים במטרת יצירת התנאים לזוגיות טובה, יציבה ומקבלת. בתהליך אימון שכזה אנו מזהים איזה איכויות אדם רוצה בקשר כגון ביטחון, אכפתיות, רומנטיות, גדילה ועוד. התהליך מעלה את המודעות העצמית למניעים הפנימיים שלנו, מה שמאפשר לנו לפעול מתוך מודעות ולא רק מתוך תגובתיות לא מודעת.

בתהליך נתייחס גם למפתחות החושבים הבאים:

זיהוי סוג הקשר והאדם שמתאים לנו

המפתח ליצירת קשרים בריאים (זוגיים ואחרים) הוא במקרים רבים עבודה פנימית. בחינת האמונות בהם אנו מחזיקים לגבי זוגיות וקשרים ואיך שהם אמורים להיות. כמה פעמים שמעתם חברים אומרים משפטים כגון "למה אני תמיד מכיר כאלו שלא אכפת להן ממני" או "הוא לא מבין אותי" מודעות זו תאפשר לנו לחפש קשרים בהם אנחנו מחפשים את הדברים שבאמת חשובים לנו ולא נעתיק דפוסי זוגיות שראינו במהלך החיים בסביבתנו, שלאו דווקא מתאימים למי ולמה שאנחנו באמת רוצים וזקוקים לו. נדע לזהות מה אנו רוצים באמת, ובאיזה סוג של קשרים נוכל לקבל אותם.

שיפור ביטחון והערכה עצמית

על מנת למצוא מישהו שתהיה בו אהבה והערכה הדדית, הצעד הראשון הוא לאהוב ולהעריך את מי שאנחנו. יהיה קשה לנו לקבל אהבה מאחרים מעבר למה שאנחנו מסוגלים לתת לעצמנו. לכן כדאי למצוא את המקומות והפעולות שבהם אנחנו מעריכים את עצמנו. נוכל לשאול את עצמנו שאלות כגון: איזה דברים ייחודיים אנו מביאים לעולם? במה אנו טובים? חשוב לזכור שייחודיות לאו דווקא מתבטאת בדבר אחד יחוד בולט וגדול, אלא לרוב היא אוסף של הרבה דברים קטנים בהם אנו חושבים, מתנהגים ופועלים קצת אחרת.

אם אתם חושבים שאין לכם שום דבר מיוחד, אתם לא כנים עם עצמכם, אני מבטיח לכם שאין אפילו אדם אחד בעולם שהוא זהה לכם.

התמקדות ראייה חיובית

האם אתה חושבים שהעולם טוב או רע? האם אתם מרגישים שאנשים יותר מזיקים או מועילים?

שיפור הדרך בא אנחנו מסתכלים על העולם  היא מפתח חשוב להשגת מטרות בחיים. אנו לרוב נקבל יותר במה שנתמקד בו, אם נאמין שהעולם טוב ואנו זכאים לקבל את המתנות שיש לו לתת לנו, אנו אכן נקבל את ההוכחות לאמונה זאת בחיי היום יום שלנו. כך שאם נאמין שיש אנשים שיכולים להתאים לנו ושאנו זכאים לאהבה וקשר טוב, הסיכוי שדבר אכן יקבל ביטוי בחיינו עולה משמעותית.

אמונה בשיתוף פעולה

יצירת קשר בריא היא בעצם יצירת שיתוף פעולה. הרבה אנשים מגיעים לזוגיות ממקום של מבחן (לרוב לא מודע) בו הם בוחנים את הזוג על סמך פרמטרים שונים כדי להבין אם הצד השני הוא באמת דואג להם. אחרים נוהגים בקשרים כאילו הם תחרות, הם עושים "רשימה" של מי שנותן יותר בקשר ואז מרגישים שהם לא מקבלים מספיק, ומרגישים שהצד השני לא נותן כמו שהן נותנים.

זוגיות טובה משמעה שיתוף פעולה, ההבנה שאני והצד השני יוצרים יחידה הרמונית אחת שמאפשרת לשנינו את המקום הרגוע בחיי היום יום. אנו לא מחפשים להיות "צודקים" אלא פשוט מקבלים ונותנים באופן טבעי. בקשר שכזה שני הצדדים מבינים שלכל צד יש את היכולות והכשרונות שלו בהם הוא תורם ונותן בקשר ובצדדים אחרים שהוא נתרם ומקבל. את המילה תחרות מחליף הביטוי שיתוף פעולה.

קבלה הדדית

אחד המפתחות החשובים לקשר בריא הוא קבלה. קבלת הצד השני כפי שהוא עם כל היתרונות והחסרונות שלו (בראייה שלנו כמובן). כניסה לקשר בהנחה שאנו נצליח ל"שפר" מישהו היא לא מציאותית כי ברוב המקרים לא נראה שינוי מהותי בתכונות והתנהגות בן הזוג, דבר שעלול לגרום לנו ולצד השני תסכול. אם אנו רוצים למצוא או להיות בקשר מעצים, אנו צריכים להיות עם מישהו שאנו מסוגלים לקבל ולאהוב אותו כמו שהוא, ולא כמו שהוא יכול או "צריך" להיות בעינינו. בהתאם נרצה שהצד השני יקבל אותנו כמו שאנחנו, עכשיו.

הרבה אהבה,

אופיר מנחם, .M.A – מאמן אישי לחיים, העצמת צעירים וצעירים בנפשם.

www.hagshama.biz

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

טיפול זוגי

טיפול זוגי – איך מתחילים?

טיפול זוגי הוא הדרך של רבים מהזוגות לשפר מערכות יחסים קיימות ולהימנע מפרידה. טיפול כזה ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *