דף הבית » טיפים לנשים » רווקות בנות 30 – החיים הטובים או דיכאון מוחלט?
רווקה בת 30

רווקות בנות 30 – החיים הטובים או דיכאון מוחלט?

"אז מהי דעתך על רווקות בנות 30? האם הרווקה חיה את החיים הטובים או האם יש לקנות לה את החתול הראשון ולומר עליה קדיש?"

ביום שלישי הגעתי אל המספרה הקבועה שלי אשר נמצאת בהרצלייה וכרגיל, כמו בכל פעם שאני מגיעה, התעניין כ' הספר בשלומו של בן זוגי. "שלומו טוב" עניתי וכ' המשיך ושאל אם יש חופה באופק. עניתי בשלילה+ חיוך. "בת כמה את?" שאל בעודו קוצץ עוד קצוות שיער שרופה. "29" עניתי והוא אמר:" נו.. מה את עושה צחוק?"

מרוצה מהתספורת והצבע החדש יצאתי מהמספרה והרהרתי בדבר- האם באמת רווקות בנות 30 נמצאות במצב כה קשה? האם כבר בגיל זה יש להזמין להן את החתול הראשון ולומר עליהן קדיש? או האם ניתן לחשוב גם אחרת- הרי גיל 30 הוא כבר לא מה שהיה פעם ולפי "סקס והעיר הגדולה" החיים לא מסתיימים בעשור השלישי ויש לא מעט רווקות שחיות את החיים הטובים.

אז כדי לחדד את העיפרון שלי ולהבין קצת יותר מה הסביבה חושבת על העשור השלישי מבחינת זוגיות החלטתי לערוך מחקר ולבחון דעות של אנשים בגילאים וסטטוסים שונים. להלן התוצאות:

ט', נשואה (29): "להיות רווקה בגיל 30 זה לא בדיוק החיים הטובים אבל לגבי החתולים יש עוד כמה שנים כדי שזה יתחיל להיות רלוונטי.. בקיצור.. זה ממש לא מאוחר מידי אבל כדאי שהבחורה תזדרז.."

ר', נשואה (37): "אני מאמינה שככל שמתבגרים כך יותר קשה לעשות פשרות בתחום הזוגיות, דבר שהוא הכרחי כדי לדעת להסתדר ביומיום עם מי שאמור להיות "החצי השני שלך", כך שאני נגד רווקות מאוחרת ולא ראה בזה שום יתרון. התחתנתי בגיל 23 ואני דוגמא מובהקת לכך שאפשר לבנות את עצמך ולהגשים חלומות גם בתוך נישואין".

א', רווק (37): "לרוב האנשים יש אכזבה מהמקום שבו הם נמצאים מול המקום שאליו ציפו להגיע, בעניין נישואין- זה מוסד שעבר זמנו ולא מתאים לתקופה המודרנית, אנשים היום מתוסבכים מרוב השפע הקיים ובגלל זה כל הזמן שואלים ולא יודעים מה יותר טוב לעשות… דעתי שזה לא כישלון לא להתחתן ולא משנה הגיל, צריך להגיע להשלמה עצמית עם עצמך ולשקט נפשי, רוב הבחורות שאני מכיר חיות רק בפייסבוק, זה "העולם האמיתי"J

ה' (נשואה 56): " יש פלוסים ומינוסים בכל מצב.. רווקות.. חופש- יכולים לעשות מה שרוצים.. לא צריך להתחשב בעוד מישהו.. זוגיות זה דבר טוב אם הזוגיות בונה ומצמיחה"

ו' (30, רווקה): "הרווקה בת ה- 30 חיה את החיים. אנחנו לא בעידן הקרח. בגיל 30 רק מבינים ונסגרים על הזהות, הקריירה, בית ושאיפות".

ס' (29): "איזה שאלה מוזרה.. חיה את החיים הטובים"

ב' (גבר,30 רווק): "אני חושב שזו שאלה שוביניסטית. למה זה פתטי אם בחורה בת 30 היא רווקה ואם בחור בן 30 הוא רווק זה בסדר? ולמה בכלל אנחנו נמדדים לפי זוגיות? יש אנשים שזה לא מה שהם מחפשים בחיים…"

נ' (רווק,31): רווקה בת 30 היא בחורה שפשוט לא הצליחה למצוא את הזוגיות שהיא מאחלת לעצמה, היא אינה רוצה מערכת יחסים רק כדי להיות במערכת יחסים, היא לא מוכנה להתפשר, רוצה להשיג את מה שמגיע לה. היא רוצה לעשות החלטה לכל החיים ולדעת בוודאות, עד כמה שאפשר, שהיא לא תהיה גרושה לעתיד"

ש': (רווקה, 27): "הרווקה חיה את החיים הטובים"

כשאני מביטה על מלאי התשובות אני די מרוצה. נראה כי מרבית האנשים סבורים כי הגיל לא אומר דבר וכי הכל עוד פתוח ואין שום סיבה להזמין את החתול ראשון.

אז מה? נצא לקרוע את העיר?

תגובות מהפייסבוק

תגובות

אולי גם זה יעניין אותך...

כל היתרונות של חלבון קולגן

כל היתרונות של חלבון קולגן

כולנו רוצים להאריך ימים, בוודאי. אבל להיות זקן? אף אחד לא מעוניין. אכן, תוחלת החיים ...

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *